Maj, 2016

XVII SPOTKANIE DZIAŁACZY ZWIĄZKU MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ

Wierni tradycji

Komitet Organizacyjny Koleżeńskich Spotkań ZMW w Olsztynie w składzie: Leon Szeląg, przewodniczący, Wanda Zrajkowska, Irena Olszak, Wojciech Wacewicz i Andrzej Nowak kolejne 17 już spotkanie zorganizował w maju br. w Świętej Lipce, perle Warmii i Mazur. Gospodarzami byli kętrzyńscy działacze ZMW koledzy Janusz Kurowski i Adam Ślimak z małżonkami Urszulą i Hanną. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Wystawy malarstwa i rysunku w Bibliotece Uniwersyteckiej

W marcu br. w „Galerii Stowarzyszenia Absolwentów UWM”, na antresoli Uniwersyteckiej Biblioteki Głównej nastąpiły comiesięczne zmiany. Po zamknięciu i przeniesieniu do budynku Wydziału Humanistycznego UWM wystawy pt. „Uniwersyteckie Innowacje” z cyklu „UWM-NAUKA-KULTURA-ROZWÓJ poświęconej najważniejszym i najciekawszym nowinkom naukowym i technicznym poszczególnych wydziałów i instytutów UWM, 10 marca Stowarzyszenia Absolwentów UWM zaprosiło na wystawę o zupełnie innym charakterze niż poprzednie. Tym razem zagościła w bibliotece sztuka nieprofesjonalna. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Zaproszenie

Klub Regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM

zaprasza

środa: 11.05.2016 r. o godz. 17.00

na spotkanie pt.:

„Polityka Rosji wobec Ziem Zabranych w latach 1863-1914”

Miejsce spotkania

„Baccalarium”

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy

VIII Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie

 

Pamiętajcie o ogrodach

W dwa słoneczne kwietniowe dni Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie były gospodarzami VIII Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”. Cały teren wystawowy przypominał wielobarwną tęczę. 130 wystawców zaprezentowało nie tylko liczne kwiaty, ale także: – sadzonki drzew i krzewów owocowych i ozdobnych, artykuły sadownicze i szkółkarskie; maszyny i urządzenia do produkcji ogrodniczej; zabudowy, wyposażenia i aranżacje ogrodów; instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii; żywność naturalną i rękodzielnictwo; zagrody edukacyjne. W czasie targów zaprezentowały się także szkoły rolnicze oraz instytucje i organizacje pracujące na rzecz rolnictwa. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Promocja Uniwersytetu w Łomży

W czasie obchodów Dnia Absolwenta, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku w Kortowie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”. Obecni na tym spotkaniu członkowie Zarządu Klubu Regionalnego Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu warmińsko-Mazurskiego „Ziemia Łomżyńska” byli zachwyceni poziomem występu. Zrodził się pomysł ściągnięcia tego zespołu do Łomży. Występ ten gwarantował najlepszą formę promocji uczelni dla młodzieży łomżyńskich szkół średnich. Stanowił również wyraz uznania dla absolwentów uczelni będących członkami naszego Klubu. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy