Luty, 2016

Z kart historii Śląsk Cieszyński – moja Ziemia Obiecana

Jako następny etap mego życia w nowej Ojczyźnie, Rzeczypospolitej Polskiej – znalazła się Ziemia Cieszyńska.

Polskę, jako kraj i państwo, znałem w mych latach gimnazjalnych tylko jako ‘Priwislianskij  Kraj’. W tym kraju mieszkali ‘Priwislianie – Słowianie, poddani cara samodzierżcy w Petersburgu. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Zaproszenie

Klub regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia absolwentów UWM

zaprasza

w środę: 2.03.2016 r. o godz. 15.30

na spotkanie Kaziukowe

„Fanaberii ciotki Onufrowej”

okraszone specjałami kuchni wileńskiej i muzyką

na pianinie gra Jerzy Prabucki

składka 15 zł/os.

Miejsce spotkania

Klub Baccalarium

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy

Zaproszenie

Zarząd

Klubu branżowego „Zootechnicy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM

zaprasza

w czwartek: 18.02.2016 r. o godz. 11.00

na prelekcję

Prof. dr hab. Stanisława Kamińskiego

pt.:

„Narodziny i rozwój badań genetycznych w uczelni Kortowskiej”

Miejsce spotkania

Stara Kotłownia

ul. Prawocheńskiego 9

sala 2a

Brak komentarzy

„Przymierze”

Stowarzyszenie osadników z lat 1945-1948

pod patronatem prezydenta Olsztyna dr Piotra Grzymowicza

Stowarzyszenie powstało dla upowszechnienia wiedzy o pionierach z lat 1945-1948, którzy do Olsztyna przybyli, aby tu była Polska.

Zainteresowanych prosimy o współpracę.

Założyciele Stowarzyszenia: Tadeusz Milewski (kom. 502 753 298 i Feliks Walichnowski (kom. 698 009 423), 10-340 Olsztyn, ul. Limanowskiego 1/3

Brak komentarzy

Nieformalni – pożyteczni

Duże ożywienie w obchodach 70. rocznicy powojennego osadnictwa na Warmii i Mazurach wniosła zorganizowana w maju ubiegłego roku „Gala Olsztyniacy 1945″, podczas której prezydent Piotr Grzymowicz wręczył Certyfikaty Pionierów 150 osobom. Inicjatorem tej ważnej imprezy był Tadeusz Milewski – pasjonat, filantrop i społecznik z bogatą paletą zasług w dziedzinie sportu, zabiegający od lat o przywrócenie blasku Stadionowi Leśnemu. Pana Milewskiego wspierają nieliczni społecznicy przeważnie z Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Niedawno pan Tadeusz przy patronacie prezydenta Olsztyna i poparciu kilku pionierów tego miasta stworzył „Przymierze – Olsztyn 1945″ mające na celu kontynuowanie rzetelnego upowszechniania wiedzy o latach 1945-1948 na podstawie autentycznych świadków. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

KSIĄŻKI MAŁO ZNANE

3 lutego 2016 roku przekazano jako dar dla placówki muzealnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie „Bibliotekę w plecaku”. Jest to 49 książek Feliksa Walichnowskiego, napisanych w latach 1959 – 2015 i sukcesywnie przekazywanych do bibliotek akademickich (poza dwoma nie było ich w sprzedaży powszechnej). Dotyczą one powojennych lat życia pionierów Warmii i Mazur, socjotechniki w mediach i poezji związanej z latami 1945 – 2015. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Serdecznie gratulujemy!!!

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał godność Honorowego Członka Klubu Rotary.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Członkowie Stowarzyszenia

 

Rotary zalicza się do tzw. Klubów służebnych. Rotary jest najstarszym tego rodzaju stowarzyszeniem przedsiębiorców i ludzi różnych zawodów z całego świata, które świadczy pomoc humanitarną, promuje wysokie normy etyczne w każdym zawodzie i pomaga budować dobrą wolę i pokój na świecie. Hasłem Rotary jest niezwykle zobowiązująca sentencja – „Służba ponad własne interesy”.

Profesor Andrzej Faruga jest jednym z założycieli Rotary Klubu w Olsztynie (28.08.1990 r.)

 

Brak komentarzy

Zaproszenie

Zarząd

Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie

zaprasza do udziału, także w ramach zjazdów koleżeńskich,

w obchodach

Dnia Absolwenta

10 września 2016 r. w Kortowie.

Spotkanie z kierownictwem uczelni (11.00) i koncert, a wieczorem bal.

Szczegóły podany w terminie późniejszym.

 

Prezydium Zarządu

Brak komentarzy

Odpowiedź Urzędu Miasta

 

Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Obrazkowe SMS-y ratunkowe także dla studentów UWM

Od dzisiaj głusi lub słabosłyszący studenci UWM mogą w razie potrzeby dzwoniąc pod nr 112 wzywać pogotowie ratunkowe lub inne służby ratownicze za pomocą specjalnej bramki SMS-owej.

Porozumienie w tej sprawie podpisał 4 lutego w imieniu UWM prof. Ryszard Górecki, rektor UWM oraz Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. Na jego mocy uniwersyteckie Biuro do spraw Osób Niepełnosprawnych będzie przekazywać do warmińsko-mazurskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie dobrowolne oświadczenia osób niesłyszących. Będą one podstawą do bezpłatnego udostępnienia im specjalnej bramki SMS z aplikacją umożliwiającą powiadamianie służb ratunkowych nie przy pomocy pisma, lecz specjalnych obrazków. Tych obrazków jest 18 i odpowiadają najczęściej spotykanym sytuacjom, np. zasłabnięcie, pożar, wypadek. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy