Marzec, 2015

Nestor olsztyńskich bibliotekarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracownicy Oddziału Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej w Olsztynie zorganizowali wystawę poświęconą profesorowi dr. hab. Janowi Wróblewskiemu, nestorowi olsztyńskich bibliotekarzy. Wystawę otworzył Przemysław Ziemiński, wicedyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej, a słowo wprowadzające wygłosiła Agnieszka Obrębska, kierownik Oddziału Zbiorów Specjalnych.

Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Ogłoszenie

Zapraszam do współpracy!!!

> Od zaraz zatrudnię  kierownika gospodarstwa rolnego o powierzchni 950 ha,
wyspecjalizowanego w produkcji roślinnej. Tel. k. 608 049 539

Brak komentarzy

Myśmy tu 70 lat

 

W Bibliotece UWM wyeksponowano wystawę książek o 70-leciu przybycia na Warmii i Mazury pierwszych osadników z Polski centralnej i kresów wschodnich. Autorem książek jest dr Feliks Walichnowski, który przebywa na tym terenie od 16-go roku życia i jest związany z  kortowską uczelnią i miejscowymi mediami.

Przypomnienie lat 1945-1978 wydaje się pożyteczne dla utrwalenia wiedzy o zaludnieniu i zagospodarowaniu Warmii i Mazur po II wojnie światowej.

Podobne wystawy zorganizowano w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Rusieckiego, Książnicy Polskiej i Ratuszu.

Brak komentarzy

„ Ulepszanie krajowych źródeł białka roślinnego

ich produkcji systemu obrotu i wykorzystania w paszach”

W kierowanym przez mgr. inż. Marka Bojarskiego Warmińsko-Mazurskim Ośrodku  Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, odbyło się seminarium którego współorganizatorami były:- Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Agronomii; Instytut Uprawy i Nawożenia Gleby w Puławach Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu; Draminski Elektronika w Rolnictwie.

Seminarium zorganizowane w ramach Programu Wieloletniego„Ulepszanie krajowych źródeł białka roślinnego ich produkcji, systemu obrotu i wykorzystania w paszach”, realizowanego na podstawie Uchwały Rady Ministrów z 09.08.2011 r.

Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

KORALOWY JUBILEUSZ

Zjazd absolwentek i absolwentów Wydziału Weterynaryjnego, Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, rocznik 1968-1974

KORALOWY JUBILEUSZ

W 2014 roku minęła 40. Rocznica, czyli koralowy jubileusz ukończenia studiów przez 44 lekarzy weterynarii-trzeciego rocznika Naszego Wydziału. Zjazd koleżeński odbył się w Rynie w pensjonacie naszego kolegi Andrzeja Stoińskiego. Uroczysty obiad zakończył wieczór wspomnień, który przedłużył się do godzin porannych. Następnego dnia zwiedziliśmy m.in. stylowy hotel „Ryn” (dawny zamek krzyżacki), Sanktuarium Maryjne „Święta Lipka”. Nie mniejszą atrakcja był spływ Krutynią i degustacja świeżo wędzonej sielawy. Dzień zakończyło zwiedzanie uroczego miasta oraz portu w Mikołajkach i wieczór koleżeński. Następnego dnia po śniadaniu z nowym ładunkiem wspomnień oraz pod wrażeniem pięknych portów na jeziorach i krajobrazu oraz współczesnej bazy hotelowej wpisującej się w krajobraz Warmii i Mazur uczestnicy powrócili do domów. Zdjęcia do niniejszej wspominki wykonali lekarze weterynarii Marek Kamionowski, Piotr Wysocki, Jan Siemionek

Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Izba Tradycji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Izba Tradycji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  w Olsztynie mieści się  w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Oczapowskiego 12B.  Pomysłodawcą Izby jest prof. zw. dr hab. dr h.c. Jerzy Strzeżek wraz z grupą członków Stowarzyszenia Absolwentów UWM a organizatorem  Archiwum i Muzeum UWM.

W Izbie znajdują się wystawy stałe i czasowe.  Prezentowany jest w niej  dorobek kilkunastu pokoleń naukowców i studentów, który przyczynił się do powstania dzisiejszego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy