Maj, 2014

Uhonorowani najwyższym odznaczeniem Związku Młodzieży Wiejskiej

Ostatnio najwyższe odznaczenie Związku Młodzieży Wiejskiej im. Ignacego Solarza przyznano kilku byłym działaczom  studenckiej organizacji ZMW w WSR i ART. w Olsztynie: mgr. inż. Ryszardowi  Dobkowi,  współzałożycielowi studenckiej organizacji ZMW w Kortowie i przewodniczącym Zarządu Uczelnianego ZMW w latach 1958-1959, dr. inż. Ryszardowi Jankowskiemu założycielowi Teatrzyku Kukiełkowego „MIŚ” i dr. inż.Bolesławowi Pilarkowi,  przewodniczącemu Zarządu Uczelnianego i członkowi Prezydium Zarządu Wojewódzkiego w latach 1964-65. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

W Galinach i u kolegów….

 

Jest taka grupa koleżanek i kolegów, absolwentów Wydziału Rolniczego WSR w Olsztynie z rocznika 1966- 1971, licząca ok. 20-25 osób, która od wielu lat nie odpuszcza i co roku spotyka się regularnie na koleżeńskich biesiadach w różnych miejscach. Za każdym razem kto inny jest organizatorem. Nie posiadamy żadnych sponsorów. Samofinansujemy się sami z przyjemnością, aby się zobaczyć, porozmawiać o sobie i innych naszych kolegach, którzy z różnych powodów nie biorą udziału ale o których wiemy co nieco oraz by zobaczyć coś ciekawego w okolicy. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Dr Jan Prusik odznaczony Złotą Odznaką Honorową Stowarzyszenia Dzieci Wojny

8 maja jest oficjalnym świętem Polskich Dzieci Wojny. Organizacja ta integruje ofiary wojny 1939-45 , które w  8 maja 1945 roku nie miały ukończonych 18 lat. Udziela pomocy prawnej swoim członkom występującym z roszczeniami o rekompensaty za poniesione szkody oraz powstałe skutki ich następstw od rządów państw winnych II Wojny Światowej. Inspiruje i utrwala osobiste historyczne wspomnienia z okresu II Wojny Światowej. Otacza opieką członków Stowarzyszenia i pozostałych po nich wdów i wdowców, zwłaszcza w zakresie spraw socjalnych i zdrowotnych. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Arcybiskup senior dr Edmund Michał Piszcz doktorem honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Pierwszy Arcybiskup Metropolita Warmiński ks dr Edmund Michał Piszcz, zaliczany do grona wybitnych postaci w Episkopacie Polskim, świetny nauczyciel akademicki, wartościowy duszpasterz i wspa­niały kaznodzieja, kierujący się dewizą Diligimus opere ac veritate (Miłujmy czynem i prawdą), doktor honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Wojciech Dereszewski wójtem roku 2013

W kwietniu 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Wójt Roku 2013, którego organizatorem był tradycyjnie Program 1 Telewizji Polskiej S.A. Honorowy patronat nad konkursem sprawował prezydent RP Bronisław Komorowski, zaś honorowym współpatronem był minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Odznaczenia dla rektora UWM

Prof. Ryszard Górecki – rektor UWM został uhonorowany Medalem Prymasowskim „Za zasługi dla kościoła i narodu”.

Podczas mszy św. poprzedzającej uroczystość nadania doktoratu honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ks. abp Edmundowi Piszczowi, emerytowanemu metropolicie warmińskiemu, która odbyła się (6.05.) w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu prof. Ryszard Górecki, rektor UWM otrzymał Medal Prymasowski „Za zasługi dla Kościoła i Narodu”. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Wszystkie mleczne drogi wiodą do … Kortowa

„Toruńska mleczna droga” – tak nazywa się najmłodszy klub absolwenta UWM, powstały w ubiegłym  roku. Jak sama nazwa wskazuje skupia absolwentów kierunku technologia żywności o specjalności mleczarstwo zarówno ART jak i UWM.

Klub powstał w Toruniu, a jego prezesem i pomysłodawcą jest mgr inż.  Piotr Zgórzyński – absolwent Wydziału Technologii Żywności ART z 1981 r., obecnie prezes firmy CSK Foodenrichment Poland z Torunia zajmującej się produkcją i sprzedażą  czystych kultur bakteryjnych do wszystkich produktów mlecznych. Skąd pomysł klubu? Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy