Luty, 2014

Absolwenci – pracowici i zadowoleni

W ciągu 3 miesięcy od zakończenia studiów prawie trzy czwarte absolwentów UWM już ma pracę lub prowadzi działalność gospodarczą. Skąd to wiemy? Z wyników badań losów absolwentów rocznika 2011/12.

W roku akademickim 2011/12 mury UWM opuściło prawie 9 tys. absolwentów. Badania losów objęły ok. 2 tys. Zebrane dane są bardzo ciekawe. Wynika z nich, np. że studenci UWM są bardzo pracowici. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

PLEBISCYT „GAZETY WYBORCZEJ”

* Powstanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  najważniejszym wydarzeniem 25-lecia.

* Profesor Ryszard Górecki  najważniejszą osobistością minionego ćwierćwiecza w Olsztynie

Ideą, która przyświecała ogłoszeniu plebiscytu, była chęć podkreślenia znaczenia wydarzeń sprzed 25 lat. Wówczas Okrągły Stół zapoczątkował szereg zmian w Polsce, począwszy od politycznych, na społecznych kończąc. Przez ćwierć wieku zmieniały się oblicza poszczególnych regionów kraju, miast i osiedli.

Na początku stycznia zaprezentowaliśmy kandydatury na najważniejsze wydarzenia i postaci w Olsztynie. Poprosiliśmy także czytelników, aby przysyłali swoje propozycje. W ten sposób stworzyliśmy zestawienia liczące po 15 nominacji. Od 17 stycznia do 10 lutego zbieraliśmy wypełnione kupony i czekaliśmy na głosy oddawane elektronicznie na stronie www.olsztyn.gazeta.pl. Po żmudnym liczeniu głosów możemy już przedstawić wyniki. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy