Październik, 2013

Anioł podał Mu dłoń

ŻEGNAJ INFUŁACIE

ŻEGNAJ DUSZPASTERZU

ŻEGNAJ PRZYJACIELU

 

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. infułat dr Julian Żołnierkiewicz były wieloletni proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. W ostatnich godzinach życia, które spędził w otoczeniu rodziny, prosił: – „ Panie Boże weźmie do siebie. Panie Boże weźmie do siebie”. 25 października po godzinie czwartej anioł podał Mu pomocną dłoń i poprowadził przed oblicze Pana Boga. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

KSIĄDZ JULIAN ŻOŁNIERKIEWICZ NIE ŻYJE

25 października br. w wieku 82 lat po ciężkiej chorobie zmarł ks. dr Julian Żołnierkiewicz Infułat Archidiecezji Warmińskiej, Archiprezbiter olsztyński, były duszpasterz akademicki i przez dziesięciolecia proboszcz, związany był z kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, Członek Rady Kapłańskiej, członek Kolegium Konsulatorów, członek Rady ds. Ekonomicznych, Rady Duszpasterskiej oraz Archidiecezjalnej Komisji Sztuki, opiekun Warmińskiego Klubu Katolików, asystent kościelny NSZZ „Solidarność”, Rodziny Katyńskiej, Światowego Związku AK i Stowarzyszenia „Pomoc dzieciom”. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

KAPŁAN Z KRESOWĄ DUSZĄ

 

Posadził mnie przy dużym stole, naprzeciw ściany z galerią oprawionych w ramki zdjęć. Na umieszczonym w rzędzie z lewej strony od góry młody wikary Julian Żołnierkiewicz z biskupem Tomaszem Wilczyńskim, a niżej z kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Po prawej stronie portret rodziny, a u dołu cała galeria podkreślona dwoma seriami zdjęć z papieżem Janem Pawłem II. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Rezerwa bardzo twórcza

Najbardziej artystycznym wydziałem UWM jest… Wydział Bioinżynierii Zwierząt. Takie wrażenie można odnieść oglądając III wystawę Artystycznej Rezerwy Twórczej, czyli twórców nieprofesjonalnych UWM.

Wernisaż III wystawy Artystycznej Rezerwy Twórczej odbył się w Dniu Edukacji Narodowej (14.10.) w holu Biblioteki Uniwersyteckiej. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Tradycja w centrum intelektualnym

Plansze z historią UWM oraz uczelni go poprzedzających, ważne dokumenty, świadectwa, sztandary, trofea, portrety rektorów, filmy i zdjęcia takie m.in. eksponaty oglądać można w nowootwartej Izbie Tradycji UWM.

Od 14 października UWM ma Izbę Tradycji. Mieści się na 1. piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej. Jest jednak odrębną jednostką – Archiwum i Muzeum UWM. Znajdują się w niej m.in. plansze z historią UWM, uczelni go poprzedzających oraz plansze z historią wydziałów, ważne dokumenty, sztandary ART i WSP, insygnia władzy rektorskiej i portrety rektorów, wszystkie filmy powstałe na ART i WSP od lat 70. oraz filmy historyczne i zdjęcia. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Zapraszamy na otwarcie Izby Tradycji UWM

 

Zapraszamy na otwarcie Izby Tradycji UWM 14 października (poniedziałek) o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej na I piętrze.

W izbie znajdą się m.in. plansze z historią UWM oraz uczelni go poprzedzających, dokumenty, sztandary, trofea, filmy i zdjęcia. Organizatorem izby jest Archiwum UWM, a pomysłodawcą prof. Jerzy Strzeżek, członek Stowarzyszenia Absolwentów UWM.
Po otwarciu Izby Tradycji w galerii na I piętrze w bibliotece nastąpi wernisaż prac Artystów Nieprofesjonalnych związanych z UWM.

 

Brak komentarzy

Znakomita lekcja zawodu

KTO MA OWCE, TEN JE CO NAJZDROWSZE

W sierpniu olsztyński Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego ogłosił przetarg na przeprowadzenie wykładu i pokazu dla uczniów 3 średnich szkół rolniczych z Dobrocina, Smolajn i Karolewa w woj. warmińsko-mazurskim na temat:. „Produkcja wysokiej jakości mleka i mięsa owczego oraz koziego jako surowców do produkcji żywności uznanej jakości”. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy