Maj, 2013

„DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA JEST ZACHWYCAJĄCA…”

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze  Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Prof. zw. dr hab. dr h.c. Andrzej Faruga prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie po serdecznym powitaniu uczestników zebrania w kilku zdaniach przypomniał zapisy statutowe, a w szczególności te dotyczące wyborów zarządu. Podkreślił, że stowarzyszenie posiada osobowość prawną (Nr KRS 000003769). Siedzibą stowarzyszenia jest miasto Olsztyn, a terenem działania Rzeczpospolita Polska. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

GRATULUJEMY, GRATULUJEMY, GRATULUJEMY…

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie, której od wielu lat prezesuje poseł na Sejm RP mgr inż. Edmund Borawski zajęła 104 miejsce na Liście 500 największych firm Rzeczpospolitej. Jest to o 5 pozycji wyższa lokata niż w ubiegłym roku i najwyższa spośród polskich zakładów i spółdzielni przetwórstwa mleka.

Mlekpol skupuje i przerabia około 15,7% pozyskiwanego mleka w kraju. Spółdzielnię tworzy 11 zakładów zlokalizowanych w: Grajewie, Kolnie, Sejnach, Mrągowie, Zambrowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Brak komentarzy

WĘGIER POLAK DWA BRATANKI

W 2007 roku parlamenty polski i węgierski ustanowiły dzień 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Państwowe obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej odbywają się na przemian w Polsce i na Węgrzech. Tegoroczne odbyły się w Tarnowie z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i prezydenta Węgier János Ádera.

Starostwo Powiatowe w Olsztynie, na czele , którego stoi starosta Mirosław Pampuch i kierowane przez prezesa Andrzeja Sassyna Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zorganizowały podobna uroczystość przy Placu Bena. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

KOLEJNY WERNISAŻ ALEKSANDRA WOŁOSA

W Galerii Rynek w Olsztynie odbył się wernisaż Aleksandra Wołosa, znanego i wielokrotnie nagradzanego plastyka – amatora, biochemika, emerytowanego pracownika naukowego( doktora habilitowanego) byłej Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie.

Malarstwo uprawia od bardzo dawna poświęcając temu zagadnieniu wiele bezinteresownej pasji. A. Wołos jest przykładem plastyka – amatora, który długoletnia pracą osiągnął w twórczości poziom rzetelny, poprawny, a wykraczający w rysunku i grafice poza ramy amatorstwa. Ten ongiś początkujący  asystent w Katedrze Biochemii Zwierząt w WSR nie wybrał najłatwiejszej drogi w wyrażaniu myśli plastycznej. Zdając sobie sprawę z tego, że w wyniku wykształcenia ogólnego, wiedzy o świecie, oczytania plastycznego nie będzie nigdy artystą z pogranicza autentycznego, szlachetnego prymitywu, rozpoczął naukę rysunku i malarstwa od rzeczy podstawowych. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy