Marzec, 2013

Rusza konkurs na zaprojektowanie gadżetu przez młodych absolwentów kierunków artystycznych

Absolwenci kierunków artystycznych będą mieli szansę zaprojektować autorski gadżet Programu Infrastruktura i Środowisko. 19 marca rusza skierowany do nich konkurs Ministerstwa Rozwoju Regionalnego – „Moc Dizajnu”. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2013 r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaprojektować i wykonać prototyp gadżetu, który będzie w praktyczny i ciekawy sposób promował Program Infrastruktura i Środowisko. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Indianie ziem odzyskanych

Po zakończeniu II wojny przybyli z różnych stron Polski – za chlebem, przygodą lub z nakazu – by zagospodarować ogromne pojunkierskie latyfundia. 40 lat później potraktowano ich jak amerykańskich Indian – trafili do rezerwatów bezrobocia.

Wielu przygnała zwykła bieda, bo nie mieli nic: rzadko jakieś wykształcenie i zawód. Wbrew Niemcom, którzy twierdzili, że Polacy nie zdołają zagospodarować wielkich obszarów bez doświadczonej kadry, radzili sobie coraz lepiej. Zwłaszcza, gdy pod koniec lat 50. pojawili się absolwenci wyższych szkół rolniczych, głównie z Kortowa. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Wanda i Grzegorz Zrajkowscy, członkowie Stowarzyszenia  Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego obchodzili złoty jubileusz pożycia małżeńskiego. Z tej okazji zostali uhonorowani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem  Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Nowa książka olsztyńskich autorów – Jak to w pegeerach było

Kto dziś pamięta, jak się żyło w pegeerach? Najlepiej ci, którzy tam właśnie żyli. I to oni są zbiorowymi autorami najnowszej książki wydanej przez olsztyński OBN. Jej promocja odbyła się w czwartek, 7.03.

Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego już po raz drugi sięgnął do tematu zapomnianego przez rekinów biznesu, którzy pławią się w mętnych wodach kapitalizmu. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Jesień życia – blaski i cienie

Dziś kiedy świat pędzi coraz szybciej, a my musimy się do jego rytmu stale dopasowywać, podstawowe rzeczy często nam umykają. Stąd coraz częściej mamy problemy z własnymi emocjami, z poczuciem własnej wartości, z wiarą w siebie. Myślę, że to jest podstawowym źródłem wszelkich problemów, szczególnie ludzi starszych. Na razie – udało się, przeżyliśmy koniec świata, myślałem, że przestanę się martwić, że Polska się faszyzuje. Jednak radykalny nacjonalizm jest w natarciu, globalne ocieplenie trwa. Trzeba być jednak cierpliwym, wszystko przemija, żyliśmy w ciekawych czasach, a doczekaliśmy się takich, że tylko normalność nas zaskakuje. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Wręczenie dyplomów ukończenia studiów na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów na Wydziale Rolnictwa i Kształtowania Rolnictwa w roku 2012 zaszczyciło wiele osobistości na czele z prorektorem ds. kształcenia prof. dr hab. Jerzym Przyborowskim i prezydentem Olsztyna dr. inż. Piotrem Grzymowiczem.

Dziekan  prof. dr hab. Krzysztof Młynarczyk po powitaniu gości, a wśród nich także rodziny i przyjaciół absolwentów, miedzy innymi powiedział, że w ubiegłym roku stacjonarne i zaoczne studia na czterech kierunkach tego wydziału studia ukończyło 660 osób. Natomiast w tym roku na wydziale kształci się 1800 osób, czyli o 300 mniej niż w poprzednim roku akademickim. Dziekan złożył serdeczne gratulacje absolwentom i ich rodzinom  oraz przyjaciołom. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy