Luty, 2013

Wspomnienia, niczym powroty do stron rodzinnych

Z myślą o przyszłych pokoleniach

 

„Najważniejsze, że wszyscy byliśmy razem. Nikt na zawsze nie został na Syberii. Wróciliśmy cali i to się liczyło” – podsumował lata zsyłki Mieczysław Iwanowski.

Dodał, że matka miała otwarte i krwawiące żylaki na nogach, a ojciec chorował na malarię i zapalenie stawów. Dzieci wróciły ze zwapnieniem w płucach, z wadami kręgosłupów, ogólnym osłabieniem organizmu, z zespołami przewlekłego stresu pourazowego. – Wszyscy zostaliśmy inwalidami fizycznymi i psychicznymi. Tak orzekli lekarze, którzy badali nas po latach – podsumował ze smutkiem. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Olsztyńska weterynaria z europejską akredytacją

Najlepszych lekarzy weterynarii w Polsce kształci Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Potwierdza to europejska akredytacja, którą właśnie otrzymał.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest jedynym wydziałem weterynaryjnym w Polsce, który taką akredytację ma. Otrzymał ją 31 stycznia, a wystawiło mu ją Europejskie Stowarzyszenie Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej (EAEVE). Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy