Styczeń, 2012

Superbelfer jest kobietą!

 Laureatką szóstej edycji konkursu Superbelfer została mgr Karolina Wojciechowska z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Po raz pierwszy w historii plebiscytu statuetka Superbelfra i czek na 10 tys. zł trafiły do rąk kobiety.

 Osiemnastego stycznia podczas uroczystej gali w Centrum Konferencyjnym studenci dowiedzieli się kto był najlepszym nauczycielem akademickim ubiegłego roku. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Paszport Polityki dla Julii Marcell !

Paszporty tygodnika Polityka 2011 rozdane. Wśród laureatów znalazła się Julia Marcell – absolwentka UWM.

O Julii Marcell, a właściwie Górniewicz, zrobiło się głośno w 2007 roku, kiedy w dość niekonwencjonalny sposób zebrała pieniądze na wydanie swojej debiutanckiej płyty. Krążek „It Might Like You” nagrała dzięki wsparciu ludzi z całego świata, przy pomocy strony Sellaband.com – portalu zbudowanego na nowatorskiej koncepcji fanów inwestujących w muzykę. Olsztynianka zebrała w ten sposób 50 tysięcy dolarów. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Nowy Klub regionalny „Olsztyńscy Cieszynianie”

            Realizując cele statutowe Stowarzyszenia, absolwenci WSR-ART-UWM w Olsztynie, związani ze Śląskiem Cieszyńskim, a mieszkający w Olsztynie, postanowili zorganizować Klub regionalny „Olsztyńscy Cieszynianie”. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

TRADYCYJNE SPOTKANIE WILNIUKÓW

Członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Olsztynie dopiero w styczniu w restauracji „Zakątki Świata” zorganizowali tradycyjne opłatkowe spotkanie z wigilijnymi potrawami. Przed oficjalnym otwarciem spotkania Krzysztof Jankowski zachęcał do kupna wileńskich wydawnictw. Chodzę między grupkami dyskutujących osób. Starsi ludzie słabiej słyszą, wiec mówią głośniej. Docierają do mnie fragmenty ich wypowiedzi:

- Dziś ludzie wymyślają różne diety, a dawniej na Kresach Wileńskich przez okres postu nie jedzono mięsa, z wyjątkiem może ogonów bobrowych, które ze względu na to, że trzymane cały czas w wodzie, zaliczano do rybnych potraw postnych. W ciągu roku dni postnych (piątki, Adwent i Wielki Post) było około 150. Prawie połowa roku na bezmięsnej diecie. Ludzie byli zdrowi i mieli piękne figury. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy