Październik, 2011

Kortowska zootechnika – najlepsza w Polsce

 Wyróżniająca. Taką ocenę postawiła Państwowa Komisja Akredytacyjna kierunkowi zootechnika na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt. To najlepszy kierunek zootechniczny w Polsce -  wielkie osiągnięcie wydziału i naszego uniwersytetu.

 

Na tę ocenę wszyscy na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt czekali z nadzieją i niepokojem. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Kortowo – ósmy cud Polski

Kortowo, czyli kampus Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego otrzymało Nagrodę Specjalną w plebiscycie „7 nowych cudów Polski” organizowanym przez magazyn „National Geographic Traveler”.

Przez całe wakacje od czerwca do września na łamach magazynu „Traveler” trwał konkurs, podczas którego czytelnicy mieli wybrać najpiękniejsze miejsca w Polsce. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Po Kortowie z przewodnikiem

Spacerkiem po Kortowie – taki tytuł nosi najnowsza publikacja Stowarzyszenia Absolwentów UWM.

Ta niewielka książeczka zawiera krótką historię Kortowa, w tym etymologię słowa Kortowo. Wspomina o tragedii, która rozegrała się tu w latach II wojny światowej – eutanazji dokonanej przez niemieckich faszystów na pacjentach zakładu dla obłąkanych, a potem masakrze pacjentów szpitala wojennego i cywilnej ludności przez żołnierzy Armii Czerwonej. Opatrzona jest także kalendarium wydarzeń w Kortowie począwszy od 1947 r. kiedy to władze wojewódzkie postanowiły założyć tu Wyższą Szkołę Rolniczą. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Spotkanie wśród zwierząt

Ostatnie zebranie zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM odbyło się (24.09) w miejscu niecodziennym i bardzo sympatycznym – w Katedrze hodowli owiec i kóz na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt. Katedra mieści się w nowoczesnych obiektach, oddanych do użytku w czerwcu tego roku po gruntownej modernizacji. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy