Wrzesień, 2011

Targi Natury – Odwołane

Szanowni Państwo.

            W imieniu komitetu organizacyjnego Targów Natury – Dni Absolwenta „Kortowska Jesień”, serdecznie dziękuję za zainteresowanie i deklarację udziału w podjętej przez nas inicjatywie. Zamysłem organizacji tej imprezy była promocja Warmii, Mazur i Powiśla poprzez integrację świata nauki i praktyki. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Bezpieczne gospodarstwo rolne

Rozstrzygnięto tegoroczną IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, którego organizatorami są: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Nieruchomości Rolnych i Państwowa Inspekcja Pracy, przy współudziale innych instytucji i organizacji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy i warunków życia w gospodarstwach rolnych. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent RP Bronisław Komorowski.

              Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

MENEDŻEROWIE NA MIARĘ XXI WIEKU

W lutym 1994 roku mgr inż. Krystyna Ziejewska i mgr inż. Zbigniew Ziejewski, małżeństwo absolwentów Wydziału Rolniczego byłej Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie na bazie byłego PGR założyli dysponujące powierzchnia 1076 ha Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ZIEMAR spółka z o.o., w Szwarcenowie, w województwie warmińsko-mazurskim. Zamierzali rozwijać wielokierunkową produkcję. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

UNIWERSYTECKIE AKCENTY NA WYSTAWIE ROLNICZEJ

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie były współorganizatorami kolejnej Wystawy Rolniczej (3 i 4.09 br.). Zaprezentowano na niej : maszyny i urządzenia do produkcji rolniczej; nawozy i środki ochrony roślin; pasze i dodatki paszowe; budownictwo inwentarskie; rośliny i artykuły szkółkarskie oraz ogrodnicze; odnawialne źródła energii; rękodzielnictwo; instytucje i organizacje rolnicze działające na rzecz rolnictwa. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

WYSTAWA FOTOGRAFII KOLOROWEJ pt. „UCZTA”

Autorem zdjęć jest Dorota Beau-Ingle (córka absolwentów i byłych pracowników UWM: mgr inż. Krystyny Kozłowskiej i prof. dr. hab. Mariana Kozłowskiego), członkini Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Jest rodowitą Olsztynianką, od 17-tu lat mieszka w Londynie, gdzie ukończyła liczne kursy fotografii, między innymi: Black & White Printing, Portrait & Portfolio Course w Central St Martins Collage of Art & Design oraz kurs historii sztuki w Holborn Literature Centre. 

Przez wiele lat zajmowała sie fotografią czarno-białą i ręcznym wywoływaniem zdjęć. Wciąż eksperymentuje z fotografią średniego formatu. Ostatnio zaczęła również używać aparatów cyfrowych. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy