Szanowni Absolwenci!

Serdecznie witam Was na stronie internetowej Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Znajdziecie tu informacje na temat bieżących wydarzeń z życia Stowarzyszenia, sylwetki naszych kolegów z czasu studiów oraz wiele interesujących artykułów związanych z naszym niezapomnianym Kortowem.

Serdecznie zapraszam do lektury naszej strony internetowej.

Prezes Zarządu
prof. zw. dr hab., dr h.c. Andrzej Faruga

Najnowsze artykuły

SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Sejm RP VIII kadencji uchwałą z dnia 25 maja 2017 roku ustanowił 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak uroczystości odbywać się będą do 2021 roku, czyli do setnej rocznicy ostatniego powstania śląskiego i zakończenia walk o granice. Warto przypomnieć jej historię.

Wydarzeniem, które wpisało się niezwykle mocno w proces odrodzenia duchowego i moralnego Polaków były objawienia Matki Bożej Niepokalanej w Gietrzwałdzie na Warmii, trwające od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Zdaniem Świadków Matka Boska przemówiła w języku polskim. Od tego czasu do Gietrzwałdu, jedynego w Polsce uznanego przez Kościół miejsca objawień przybywało wiele pielgrzymek. Pobyt w sanktuarium wzmacniał patriotyzm polskich pątników. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Jest to praca w formie listu – takie były wymogi organizatora konkursu literackiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”. Konkurs „Piszemy” i Rządowy Program na Rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.

Za ten tekst Beata Zasztowt-Kurek, absolwentka Wydziału Rolniczego WSR w Olsztynie z 1968 roku zdobyła I nagrodę.

 

Droga Gabi!

Czy pamiętasz akademik w Kortowie, gdzie w 5-cio osobowym pokoju mieszkało 9 dziewczyn. Jedną z nich była Bruni – Jej pełne imię to Brunhilda. Wraz z rodzicami mieszkała w okolicach Biskupca. Prowadzili oni duże gospodarstwo rolne i byli autochtonami. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Klub Regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM, Fundacja im. M. Oczapowskiego

oraz Klub Seniora ZNP w UWM

zapraszają

11.07.2018 r. o godz. 16.00

 

na spotkanie

z Marią Surynowicz

Maria Zientara-Malewska – poetka, nauczycielka i działaczka oświatowa

Oprawa muzyczna

Zygmunt Kotowicz – pianino

Miejsce spotkania

„Baccalarium”

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy

ZAPROSZENIE NA ZJAZD ABSOLWENTÓW WYDZIAŁU GEODEZJI 1978

SZANOWNI ABSOLWENCI WYDZIAŁU GEODEZJI 1978′

w imieniu komitetu organizacyjnego serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 r. w Kortowie. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym zaproszeniu.

ZAPROSZENIE

Brak komentarzy

DZIEŃ ABSOLWENTA 8 września 2018 r.

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach Dnia Absolwenta 8 września 2018 r.

pod honorowym patronatem JM Rektora UWM prof. dr hab. Ryszarda J. Góreckiego

Program:

10.40 – spotkanie na Promenadzie Absolwentów przy głazie poświęconym pamięci studentów i nauczycieli akademickich

11.00 – Otwarcie spotkania i przywitanie absolwentów występem Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” (Aula im. prof. M. Kotera)

11.30 – Wystąpienie JM Rektora, wręczenie wyróżnień oraz Złotych dyplomów absolwentom

12.15 – Wystąpienia gości

12.40 – Koncert akordeonisty

13.00 – Zakończenie

Brak komentarzy

Dwie w jednej

Ten zagadkowy tytuł informuje o czerwcowej wystawie w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Absolwentów UWM, już dwudziestej, która składa się z dwóch części. Pierwsza to studia kopii obrazów japońskich mistrza Utagawy Hirosige, żyjącego na przełomie XVIII i IXX wieku, zebranych w katalogu pt. „100 widoków z miasta Edo”. Wystawa ta  jest rezultatem kolejnego projektu, realizowanego na zajęciach grupy malarskiej TO MY przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w roku 2017/2018 w ramach doskonalenia warsztatu twórczości plastycznej. Autorzy kopii bardzo  precyzyjnie  oddali w swoich pracach specyficzną technikę, sposób kadrowania i kompozycji oraz koloryt i nastrój sztuki japońskiej. Dla uświetnienia pokazu na wernisażu  niektóre uczestniczki wystąpiły nawet w narodowych strojach japońskich, co u zebranych wzbudziło wesoły nastrój. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy

RODO Fundacja im. M. Oczapowskiego

Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Fundacji im. M. Oczapowskiego.

Jak przetwarzamy dane osobowe?

Administratorem Państwa danych, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystane Państwa dane osobowe jest Fundacja im. M. Oczapowskiego z siedzibą przy ul. Heweliusza 14, 10-724 Olsztyn. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych można uzyskać pod adresem mailowym: fundacja.im.m.oczapowskiego@uwm.edu.pl lub adresem pocztowym: Fundacja im. M. Oczapowskiego 10-724 Olsztyn, ul. Heweliusza 14 na pisemny wniosek. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy