Szanowni Absolwenci!

Serdecznie witam Was na stronie internetowej Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Znajdziecie tu informacje na temat bieżących wydarzeń z życia Stowarzyszenia, sylwetki naszych kolegów z czasu studiów oraz wiele interesujących artykułów związanych z naszym niezapomnianym Kortowem.

Serdecznie zapraszam do lektury naszej strony internetowej.

Prezes Zarządu
prof. zw. dr hab., dr h.c. Andrzej Faruga

Najnowsze artykuły

Zaproszenie

 

Członkowie Stowarzyszenia

Absolwentów UWM w Olsztynie

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie w związku z kończąca się 4-letbią kadencją na posiedzeniu w dniu 10.09.2016 r. podjął uchwałę o zwołaniu Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Stowarzyszenia w dniu 22 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 (I termin) godz. 13.15 (II termin). Zebranie odbędzie się w Klubie Absolwenta „Arton” w Olsztynie-Kortowie, ul. Prawocheńskiego 4 (stołówka akademicka – niski parter).

Porządek obrad:

  1. Otwarcie, wybór przewodniczącego i protokólanta obrad,
  2. Przyjęcie regulaminu obrad,
  3. Wybór Komisji Skrutacyjnej,
  4. Sprawozdania Zarządu i Komisji Rewizyjnej,
  5. Wybór Komisji Wyborczej i Komisji Uchwał i Wniosków,
  6. Dyskusja,
  7. Wybory członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej,
  8. Podjęcie uchwał,
  9. Zakończenie obrad.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie swego udziału w zebraniu do dnia 15 kwietnia 2017 r., telefonicznie 89 5234969 lub elektronicznie e-mail: stowarzyszenie.absolwentow@uwm.edu.pl.

Zarząd

Stowarzyszenia Absolwentów UWM

 

Brak komentarzy

Z posiedzenia Zarządu i Rady Fundacji im. M. Oczapowskiego

Naprawiaj, a nie burz, będzie taniej i efektywniej

Tegoroczne (31.03.2017) posiedzenie Rady i Zarządu Fundacji im. M. Oczapowskiego swoją obecnością zaszczycili prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. Mirosław Gornowicz i prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM prof. zw. dr hab. Andrzej Faruga. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

II Noc Radiowców w Kortowie

Przez 6 godzin w sobotę 8 kwietnia słuchacze Radia UWM FM mogli nie tylko słuchać jego audycji, ale także oglądać jak się je przygotowuje i emituje na antenie. Redakcyjne drzwi otworzyła przed nimi II Noc Radiowców.

Noc Radiowców już drugą Radio UWM UWM urządziło z okazji Ogólnopolskiego Dnia Radia. W godz. 16 – 22, ten, kto tam przeszedł mógł zajrzeć w każdy radiowy zakamarek. Od newsroomu, w którym reporterzy pracują nad dziennikarskimi materiałami, przez studio, z którego nadawany jest program 24 godziny na dobę aż po studio nagrań, w którym swoje piosenki nagrywają zespoły z regionu i inni goście Radia UWM FM. Radosław Hrynek – realizator dźwięku pokazywał podczas nocy, jak wygląda praca nad nagraniem płytowym. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Pięć lat mieszania wody

Już prawie 900 tys. osób skorzystało z uniwersyteckiej pływalni. Właśnie minęło 5 lat od jej otwarcia. Czy to były dla niej dobre lata?

Uroczyste otwarcie pływalni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyło się 21 lutego 2012 r. To było najbardziej gorące otwarcie nowego obiektu w całej historii UWM, w temperaturze prawie tropikalnej. Wywołało duże zainteresowanie społeczności akademickiej. Widownia była wypełniona do ostatniego miejsca. Oficjalnie obiekt ruszył 5 marca 2012 r.

Przygotowania do inwestycji zaczęły się w 2009 r. Przebiegały nie bez trudności. Jeden przetarg na budowę pływalni został unieważniony. Drugi trafił aż na wokandę sądową. Wszystko wskutek protestów ich uczestników niepogodzonych z wynikami przetargów. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Celem Stowarzyszenia jest podtrzymywanie więzi absolwentów z macierzystą uczelnią dla prowadzenia współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy warsztatem pracy naukowej i dydaktycznej jakim jest uczelnia a absolwentami (cyt.: Statut Stowarzyszenia – par. 5).

Ponadto między innymi:

- Współpraca z innymi organizacjami i stowarzyszeniami.

- Współpraca z organizacjami studenckimi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

- Organizowanie sympozjów, konferencji i wycieczek dla zapoznania się z osiągnięciami nauki i praktyki. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Klub Regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM

oraz Klub Seniora ZNP w UWM

zaprasza

środa: 12.04.2017 r. o godz. 16.00

na spotkanie pt.:

„Listy z Workuty”

„Ja bez ciebie do Polski nie pojadę”

Miejsce spotkania

„Baccalarium”

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy

Klub Regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM

oraz Klub Seniora ZNP w UWM

zaprasza

środa: 29.03.2017 r. o godz. 16.00

na spotkanie pt.:

„Góry – piękne i groźne”

Wspomnienia artysty, alpinisty i narciarza – ilustrowane filmem

Miejsce spotkania

„Baccalarium”

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy

List do redakcji

PISZĘ WIĘC JESTEM

 

Działo to się 8 marca w olsztyńskiej bibliotece „Planeta”. Organizatorzy zgromadzili dziesięć pań nazywając je pisarkami i przepytywano owe niewiasty, dlaczego piszą? Ja na ich miejscu rzekłbym: Odpieprzcie się, piszę bo potrafię! Ale respondentki organizatorów były dobrze wychowane więc zwierzały się, iż piszą bo kochają, są wrażliwe, umieją odróżnić zło od dobra itd. itp. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

W Galerii Stowarzyszenia Absolwentów UWM

W pierwszym kwartale tego roku w Galerii Stowarzyszenia Absolwentów UWM, mieszczącej się na antresoli Biblioteki Uniwersyteckiej odbyły się trzy wystawy.

Tak blisko a tak pięknie

Taka myśl, być może, zrodziła się w myślach gości styczniowej wystawy fotografii Jacka Sztorca pt „Krajobrazy Warmińskie”, która prezentowana była w Bibliotece Uniwersyteckiej od 9 stycznia do końca miesiąca. Ekspozycja obejmowała 28 fotogramów „niezwykłych” plenerów „zwykłych” lasów, łąk, pól w olsztyńskich okolicach. Niezwykłość tych fotografii tworzyły subtelne barwy, wielość odcieni zieleni, błękitów, szarości, delikatne światło, półcienie różnicujące wielość planów, przepiękne kompozycje i oczywiście doskonały warsztat wykonania. Artysta pokazał zakątki pełne zadumy, rytmy natury, pory roku obserwowane w różnych częściach dnia. Odkrywał przed widzami piękno warmińskiej ziemi, zatrzymując w kadrze nastrój, ciszę i piękno otaczającej nas przyrody. Chciałoby się tam być, zanurzyć się w zieleni tej urokliwej krainy i podziwiać. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Klub Regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM, Fundacja im. M. Oczapowskiego oraz Klub Seniora ZNP w UWM

zapraszają

w środę 8.03.2017 r. o godz. 16.00

„Kaziuki – Wilniuki nie tylko dla Pań”

Wilno – Olsztynek – Olsztyn

spotkanie z dziennikarzem

Tadeuszem Matulewiczem

przy pianinie Jerzy Prabucki

Miejsce spotkania

„Baccalarium”

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy