Home Forum Aktualności gratis Kontakt

Olsztyn, 22.05.2001r.
   L.dz. 72/2001
                                                                           Komisja Sejmowa MEN

Związek Zawodowy NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie popiera stanowisko Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” w kwestii projektu zmian Ustawy o szkolnictwie wyższym.
Uważamy, iż pracownicy wyższych uczelni są jedyną grupą społeczną, której wynagrodzenia oparte są o przestarzały nie zreformowany dotychczas system.
Propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej nie doprowadzą do istotnych zmian systemu płac.
                                                                   Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność”
                                                                            dr Zbigniew Korejwo