Regulamin dyplomowania
Podstawy prawne
- Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U z 2012 r., poz. 572 z późn. zm.).
- Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 września 2016 r. w sprawie dokumentacji przebiegu studiów (Dz. U. z 2016 r., poz. 1554).
- Uchwała Nr 135 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 25 kwietnia 2017 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr 717 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 24 kwietnia 2015 roku w sprawie uchwalenia Regulaminu Studiów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
- Uchwała Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego z dnia 24 kwietnia 2017 roku dot. zmian w Regulaminie Studiów.
- Zarządzenie Nr 42/2015 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 19 maja 2015 roku w sprawie elektronicznego archiwum prac dyplomowych.
- Zarządzenie Nr 119/2016 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 15 grudnia 2016 roku w sprawie procedury antyplagiatowej do weryfikacji prac dyplomowych studentów.
- Aktualne rozporządzenia Dziekana Wydziału Humanistycznego.
Zasady dyplomowania w ISW
- Egzamin dyplomowy składa się z trzech części: omówienia przez studenta pracy dyplomowej oraz odpowiedzi na dwa pytania (zadane po jednym przez promotora i recenzenta). Członkowie komisji mają prawo zadawać pytania szczegółowe do każdej części egzaminu.
- Egzamin dyplomowy odbywa się w formie ustnej, w języku rosyjskim na kierunku komunikacja międzykulturowa w Europie, w języku polskim na kierunku lingwistyka w biznesie, natomiast na kierunku filologia rosyjska co najmniej dwie odpowiedzi na pytania powinny być udzielone w języku rosyjskim.
- Każda z trzech części egzaminu oceniana jest osobno. Ocena ogólna z egzaminu dyplomowego wyliczana jest na podstawie otrzymanych ocen.
- Omówienie przez studenta pracy dyplomowej obejmuje przedstawienie uzasadnienia wyboru tematu pracy, jej celów, problemu badawczego, postawionych hipotez, zakresu podmiotowego i przedmiotowego, wykorzystanych metod badawczych, źródeł i wniosków. Omówienie pracy może być przedstawione w formie prezentacji.
- Pytania promotora i recenzenta są przez nich wybierane odpowiednio z Listy zagadnień na egzamin licencjacki oraz Listy zagadnień na egzamin magisterski udostępnionych na stronie Instytutu.
- Rada Instytutu w semestrze zimowym dokonuje przeglądu Listy zagadnień na egzamin licencjacki oraz Listy zagadnień na egzamin magisterski i na podstawie informacji od opiekunów prac wprowadza ewentualne zmiany i uzupełnienia, które są opublikowane do końca lutego.