Wyjazd na obóz naukowy do Niemiec, 17-24.06.2018

Wyjazd zrealizowaliśmy w dniach 17-24 czerwca 2018r.  Odbył się on dzięki stypendium przyznanemu przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD).

Umożliwił nam zarówno pogłębienie kontaktów z Technische Hochschule Offenburg, jak i nawiązanie nowych z IMTEK Albert-Ludwigs-University w Freiburgu.

Równie udanym okazał się program wizyt w wiodących niemieckich zakładach produkcyjnych. Studenci poznali praktyczne zastosowania najnowszych technologii wytwarzania. Zapoznali się również ze strukturą organizacyjną odwiedzanych zakładów.

Skrótowy program poniżej w formie fotoreportażu:

Zasłużony odpoczynek po pierwszym dniu podróży

Wizyta w Laboratorium badawczo-rozwojowym Firmy Hydrosol GmbH (18-06-2018)

Zakład produkcyjny SternMaid GmbH&KG

Scharnebeck
W drodze do Oelde (Doppelschiffshebewerk w Scharnebeck)

Oelde
GEA Westfalia Separator

Potts_1
Browar Potts

Bohnen
GEA Farm Technologies GmbH w Bohnen

Technische Hochschule Offenburg

Winnica_1
Zwiedzanie piwnicy win połączone z degustacją

IMTEK_1

IMTEK, Uniwersytet we Freiburgu

Podróż powrotna (Getynga)

Program kulturalny wizyty, realizowany niejako przy okazji, umożliwił studentom zapoznanie się z kulturą techniczną i materialną odwiedzanych miejsc. Interesujące było również podziwianie architektury goszczących nas miast.