Wizyta na TECHMILK 2017

Podobnie jak w ubiegłym roku, członkowie Studenckiego Koła Naukowego IChiP gościli na Seminarium Techmilk, które odbyło się w Mikołajkach.

TECHMILK_2017a

    W tym roku SKN IChiP uczestniczyło w Techmilku’2017 w szerszym zakresie niż w latach poprzednich. Do tej pory uczestnictwo ograniczało się do zwyczajowej wizyty studentów i biernego uczestnictwa w obradach oraz zapoznawania się z ekspozycjami firm. W roku bieżącym aktywność Koła Naukowego miała dużo szerszy zakres. Oprócz zwyczajowego udziału w pierwszym dniu obrad (24 członków SKN IChiP), Koło przygotowało stanowisko na sali ekspozycyjnej. Prezentowane na nim były osiągnięcia z ostatniego roku. Dodatkowo, przez cały czas obrad, Członkowie Koła przedstawiali uczestnikom Seminarium wpływ nieszczelności rurociągów na przetłaczane nimi ciecze. W tym celu posłużyli się samodzielnie skonstruowanym stanowiskiem demonstracyjnym.

TECHMILK_2017d

Indywidualne rozmowy z przedstawicielami firm obecnych na Techmilku doprowadziły do otrzymania przez paru członków SKN IChiP propozycji pracy.

Wzorem lat ubiegłych członkowie Koła Inżynierii Chemicznej i Procesowej wspomagali organizatorów w obsłudze Techmilku.

TECHMILK_2017c

 

Continue Reading

II Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem

W dniu 24 września 2016r. Koło Inżynierii Chemicznej i Procesowej wzięło udział w II edycji Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem w Iławie.

DSCN1348_b Wydarzenie to odbywało się przy amfiteatrze Luisa Armstronga w przepięknych okolicznościach przyrody, dopisała również aura stwarzając atmosferę sprzyjającą iławskiej młodzieży w poznawaniu tajników nauki.

DSCN1342_b

Koledzy: Arek Gelo, Łukasz Nakonieczny i Kuba Bróździński prezentowali różne doświadczenia fizyczne oraz wpływ właściwości fizycznych oraz chemicznych materiałów na przebieg różnych zjawisk. W działaniach tych wspomagał ich opiekun SKN IChiP.

DSCN1353_b

Wyjątkowe zainteresowanie dzieci odwiedzających nasze stoisko budziło tworzenie „jeża” – wbijanie ołówków w woreczek wypełniony wodą (woda oczywiście nie wyciekała).

DSCN1320b

Reportaż filmowy z  przebiegu pikniku można obejrzeć na YouTube:

Continue Reading

Autoprezentacja Studenckich Kół Naukowych działających na Wydziale Nauki o Żywności

W dniu 31 maja 2016r. Przewodniczący SKN IChiP, kol. Mateusz Maj wygłosił przed Komisją złożoną z Kolegium Dziekańskiego, opiekunami kół naukowych działających na Wydziale Nauki o Żywności i członkami tychże kół sprawozdanie z działalności koła w roku akademickim 2015-2016.

Działalność koła została doceniona przez Komisję oceniającą. W rezultacie SKN IChiP uzyskało dyplom za zajęcie III miejsca.

 

Continue Reading

Wybory nowych władz koła

W dniu 16 czerwca 2016r. odbyło się zebranie członków SKN IChiP.

Głównymi tematami były:

  • Podsumowanie działalności koła w mijającym roku akademickim,
  • Wybory nowych władz,
  • Tematyka działań w nadchodzącym roku akademickim.

W efekcie wyborów kol. Sylwia Grech została Przewodniczącą SKN IChiP.

Zastępcą Przewodniczącej został kol. Jakub Bróździński, natomiast kol. Aleksandra Czarnecka pełni funkcję sekretarza.

Dotychczasowym władzom Koła dziękujemy za aktywną działalność, a nowo wybranym życzymy wytrwałości i sukcesów w kierowaniu Kołem.

Continue Reading