Warsztaty „Bazy własności przemysłowej w projektach badawczych”

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na warsztaty:

pt. „Bazy własności przemysłowej w projektach badawczych”

które odbędą się: 29 listopada br. (środa) w godz. 9:15 – 13:30 na Wydziale Matematyki i Informatyki, w sali E1/15 (ul. Słoneczna 54).

Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych zagadnieniami własności intelektualnej, praktycznymi aspektami związanymi z bazami patentowymi.

Spotkanie poprowadzi prawnik, specjalista w tej dziedzinie – Łukasz Wściubiak, rzecznik patentowy Politechniki Krakowskiej.

Program:

09.15-09.30        Rejestracja uczestników i powitanie

09.30-11.10        Bazy danych dotyczące własności przemysłowej: jak szukać?

Baza „Esp@cenet” – Europejski Urząd Patentowy: zasięg i tryby wyszukiwania

11.10-11.30        Przerwa

11.30-13.00       Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej: unijne wzornictwo przemysłowe i znaki towarowe

Bazy Urzędu Patentowego RP: wynalazki, wzory użytkowe i przemysłowe oraz

znaki towarowe

Ćwiczenia praktyczne

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja wyłącznie w formie elektronicznej na stronie www.uwm.edu.pl/rpk w zakładce Szkolenia. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zespół RPK PB UE