Szkolenie: Ostatnia Edycja ERA Chairs i Twinning w Horyzoncie 2020

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE serdecznie zaprasza na szkolenie:

pt. Ostatnia Edycja ERA Chairs i Twinning w Horyzoncie 2020

które odbędzie się: 30 września br. (poniedziałek) w godz. 10.00-13-45
w Hotelu HP Park w Olsztynie
(Aleja Warszawska 119)

Szkolenie jest skierowane do osób zainteresowanych udziałem w konkursach ERA Chairs bądź Twinning. W czasie szkolenia zostaną przedstawione założenia konkursów oraz szczegółowe i praktyczne aspekty przygotowania wniosków, a także zostaną przeprowadzone indywidualne konsultacje dla zainteresowanych. Szkolenie poprowadzi ekspert KPK pan dr Wojciech Adamiak koordynator obszaru Spreading Excellence and Widening Participation.

Konkurs Twinning polega na wzmocnieniu  określonego obszaru badań w ramach danej instytucji badawczej, poprzez współpracę (wymiana wiedzy, pracowników, szkolenia, szkoły letnie, konferencje) z przynajmniej dwiema wiodącymi instytucjami z innych krajów UE w danej dziedzinie badań.

Konkurs ERA Chairs dedykowany jest uniwersytetom i innym instytucjom badawczym, a jego celem jest wsparcie tych jednostek w pozyskaniu i utrzymaniu wysokiej jakości kadry naukowej oraz wdrożenie zmian strukturalnych niezbędnych do osiągnięcia trwałej doskonałości naukowej jednostki. Stanowiska ERA Chairs powinni obejmować wybitni naukowcy w wybranej (i dowolnej) dziedzinie badań, którzy powołają w jednostce nowy zespół naukowy i będą prowadzić badania na najwyższym światowym poziomie. Przewidywanym efektem takich działań będzie m.in. wzrost doskonałości naukowej jednostki oraz zwiększenie jej skuteczności w pozyskiwaniu dalszego finansowania.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rejestracja wyłącznie w formie elektronicznej na stronie www.uwm.edu.pl/rpk w zakładce „Szkolenia”. Ilość miejsc ograniczona do 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!