Zasady finansowania i realizacji projektów - Horyzont 2020

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (RPK) zaprasza na szkolenie pt.
„ZASADY FINANSOWANIA I REALIZACJI PROJEKTÓW - HORYZONT 2020”

które odbędzie się w dniu 24/10/2014 (piątek);
Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka UWM, s. 307, ul. Oczapowskiego 12 B,
w godzinach: 11:00-15:00

Prelegentem będzie Pani Barbara Trammer- ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego.

Spotkanie skierowane jest do osób zainteresowanych realizacją projektów z Programu Ramowego Horyzont 2020 oraz do służb finansowo–księgowo-administracyjnych, które zajmują się administrowaniem i rozliczaniem projektów w Programach Ramowych.

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:
- tworzenie budżetu projektu,
- kryteria kwalifikowalności kosztów,
- kategorie kosztów,
- stawki dofinansowania projektów,
- umowa grantowa i umowa konsorcjum,
- płatności,
- sporządzanie raportów finansowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rejestracja wyłącznie w formie elektronicznej na stronie www.uwm.edu.pl/rpk w zakładce Szkolenia. Ilość miejsc ograniczona do 80 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program szkolenia:
10.30-11.00 Rejestracja uczestników

11.00-12.45 Zasady uczestnictwa w projektach programu Horyzont 2020, Modelowa umowa grantowa z Komisją Europejską, Rola koordynatora, Umowa konsorcjum, Formy wykazywania kosztów

12.45 -13.00 Przerwa

13.00-15.00 Kryteria kwalifikowalności kosztów, Kategorie kosztów, kalkulacja budżetu, Sposoby i stawki dofinansowania projektów, Płatności, Raportowanie i audyty

Serdecznie zapraszamy,
Zespół RPK