Warsztaty „Jak napisać dobry wniosek i odnieść sukces w Programie H2020? Konkurs Twinning WIDESPREAD-05-2017”

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na warsztaty:

pt. „Jak napisać dobry wniosek i odnieść sukces w Programie H2020?

Konkurs Twinning WIDESPREAD-05-2017”

które odbędą się: 27 marca br. (poniedziałek) w godz. 10.30 – 14:30 w Centrum Konferencyjnym UWM, Sala Cytrynowa, ul. B. Dybowskiego 11.

Prelegentami będą Pani Patrycja Smoleńska oraz Pan Bartosz Majewski - eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Warszawie.

Szkolenie skierowane jest do pracowników naukowych.

Program Twinning – ma na celu znaczne wzmocnienie w określonej dziedzinie badań rozwijającej się instytucji poprzez nawiązanie współpracy z co najmniej dwiema innymi instytucjami, które w tym obszarze mają wiodącą pozycję na poziomie międzynarodowym. Twinning to rodzaj współpracy sieciowej, rozwijanej w oparciu o przedstawioną strategię rozwoju.

Program:

Obszar/temat działania

10:30 - 11:00

Rejestracja uczestników

11:00 - 11:05

Agnieszka Murzec-Wojnar, RPK Olsztyn

11:05 - 12:05

Ogólne zasady przygotowania projektu Twinning - na co szczególnie zwrócić uwagę w poszczególnych fragmentach wniosku

Patrycja Smoleńska, KPK

12:05 - 12:35

Rola koordynatora i partnerów w projekcie - przykłady dobrych praktyk

Patrycja Smoleńska, KPK

12:35 - 13:00

Przerwa

13:00 - 13:30

Aspekty formalno - prawne przygotowywania wniosku

Bartosz Majewski, KPK

13:30 - 14:00

Aspekty finansowe przygotowania wniosku - podział kosztów i tworzenie tabeli budżetowej

Bartosz Majewski, KPK

14:00 - 14:30

Dodatkowe pytania i odpowiedzi

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracja wyłącznie w formie elektronicznej. Ilość miejsc ograniczona do 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zespół RPK PB UE

Limit miejsc:
Rodzaj rejestracji:
jednostopniowa

Przyjmowanie zgłoszeń na to szkolenie zostało zakończone.