Szkolenie „Działania Marie Skłodowskiej-Curie w programie Horyzont 2020- konkursy na finansowanie międzynarodowej wymiany pracowników (RISE) i kształcenia młodych naukowców (ITN)”

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na szkolenie:

pt. „Działania Marie Skłodowskiej-Curie w programie Horyzont 2020- konkursy na finansowanie międzynarodowej wymiany pracowników (RISE) i kształcenia młodych naukowców (ITN)”

które odbędzie się: 25 lutego br. (czwartek) w godz. 10.00 – 15:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM, Aula Cytrynowa, , ul. B. Dybowskiego 11.

Prelegentem będzie Pan Adam Głuszuk- ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego.

Szkolenie będzie poświęcone omówieniu dwóch konkursów w ramach akcji Marii Skłodowskiej-Curie w programie Horyzont 2020. Pierwsza część szkolenia będzie poświęcona konkursowi RISE, a po przerwie kawowej druga część poświęcona konkursowi ITN.

Research and Innovation Staff Exchange (RISE) to projekty badawcze mające na celu rozwój kadry naukowej i personelu technicznego. Podstawowym działaniem projektu jest wymiana pracowników (na zasadzie oddelegowania) pomiędzy uczestniczącymi w projekcie instytucjami. O grant może starać się konsorcjum złożone z minimum trzech instytucji z trzech różnych krajów (dwa z nich muszą być krajami europejskimi). Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin naukowych. Wysoko ceniona jest inter- i multidyscyplinarność oraz współpraca pomiędzy sektorem akademickim a szeroko pojętym sektorem pozaakademickim.

Innowacyjne Sieci Szkoleniowe (ITN), skierowane są do grup badawczych, uczelni, instytutów badawczych i przedsiębiorstw zainteresowanych rozwijaniem zasobów ludzkich poprzez przyjmowanie naukowców z całego świata, wysyłanie pracowników naukowych do placówek zagranicznych oraz wymianę personelu naukowego, technicznego i zarządzającego pomiędzy instytucjami partnerskimi biorącymi udział w projekcie.  W ramach projektu można organizować m.in. konferencje, szkoły letnie i specjalistyczne kursy, otwarte także dla naukowców i instytucji spoza konsorcjum projektu.

Program:

10.15 – 10.30     Rejestracja uczestników

10.30 – 11.00   Zasady uczestnictwa w projektach Research and Innovation Staff Exchange (RISE)

11.00 – 12.30     Przygotowanie wniosku do konkursu (RISE)

12.30 – 13.00     Przerwa

13.00 – 13.30     Cele i ogólne zasady projektów (ITN)

13.30 – 15.00     Przygotowanie wniosku do konkursu (ITN)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Limit miejsc:

Przyjmowanie zgłoszeń na to szkolenie zostało zakończone.