Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (RPK) zaprasza na spotkanie informacyjne pt.

„Oferta stypendialna dla doktorantów i pracowników naukowych – Program Fullbright, oferty Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej oraz Portal EURAXESS”.

Spotkanie odbędzie się 04.12.2014r. (czwartek) Bibliotece Uniwersyteckiej, s. 116, ul. Oczapowskiego 12B w godz. 11:15 – 14:15.

Spotkanie ma na celu przekazanie praktycznych informacji dotyczących możliwości otrzymania stypendium zagranicznego i wyjazdu do USA (Program Fullbright), Niemiec (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej), czy innych krajów (Portal EURAXESS).

Spotkanie jest BEZPŁATNE.

Szczegółowy program

11.30 – 11.40   Powitanie

11.40 – 12.15   EURAXESS – Portal dla mobilnych naukowców

(Ewelina Sobocińska – RPK Olsztyn)

• przedstawienie portalu
  • wyszukiwanie ofert stypendialnych

12.15 – 13.15  Proces aplikacyjny na studia w USA, Program Fullbright , prezentacja w jęz. angielskim

(Monica Cason – stypendystka Fullbrighta na UWM w Olsztynie)

• informacje ogólne
  • o programie
  • omówienie procesu aplikacji
  • szkolnictwo wyższe w USA

13.15 – 13.30 przerwa kawowa

13.30– 14.00 Oferty stypendialne DAAD, prezentacja w jęz. angielskim

(Dirk Steinhoff – lektor DAAD na UWM)

• informacje ogólne
  • omówienie ofert stypendialnych skierowanych do doktorantów, postdoc’ów oraz młodych naukowców

14.00 – 14.15 Sesja pytań i odpowiedzi

Limit miejsc:

Przyjmowanie zgłoszeń na to szkolenie zostało zakończone.