Jak efektywnie zaplanować i skutecznie pozyskać finansowanie UE na realizację projektu B+R

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii zapraszają na szkolenie:

„Jak efektywnie zaplanować i skutecznie pozyskać finansowanie UE  na realizację projektu B+R”

Szkolenie odbędzie się: 17-18 października br. (wtorek-środa)

w godz. 10.00 – 15:00 (wtorek)

w godz. 09.00 – 13.00 (środa)
w Baccalarium, (
ul. Prawocheńskiego 4A).

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które już są zaangażowane albo planują takie zaangażowanie w przyszłości, w proces przygotowania lub/i realizacji projektu B+R, w ramach konsorcjum naukowoprzemysłowego, przemysłowego lub w formie indywidualnego przedsięwzięcia przedsiębiorcy. Szkolenie jest dedykowane zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników naukowych, którzy planują przygotowanie wniosku projektowego na realizację badań, w programach NCBiR lub SME Instrument Horyzont 2020.

Szkolenie poprowadzi dr Jolanta Koszelew - ekspert NCBiR w POIR (2015-2016) i w programie Horyzont 2020, broker innowacji w programie MNiSW, CEO w UpLogic sp. z o.o (od 2015) w spółce spin-off Politechniki Białostockiej oraz dr inż. kpt. ż.w. Piotr Wołejsza - prezes zarządu Sup4Nav sp. z o.o. oraz Navdec sp. z o.o., który opowie o swoich doświadczeniach i udzieli praktycznych porad przy staraniu się o dofinansowanie w ramach SME Instrument.

Piotr Wołejsza - marynarz, nauczyciel i przedsiębiorca skuteczny w pozyskiwaniu finansowania, zaprezentuje drogę jaką przeszła spółka Sup4Nav aplikując do grantów największego instrumentu wsparcia dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ramach Horyzontu 2020.

Jolanta Koszelew - kierownik, realizator i współautor wniosków w dwóch multidyscyplinarnych projektach B+R finansowanych przez NCBiR. Adiunkt na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, specjalista w zakresie projektowania algorytmów optymalizacyjnych wykorzystujących metody sztucznej inteligencji. Prezes fundacji Technotalenty, która wspiera rozwój zawodowy uzdolnionych studentów i absolwentów przy współpracy i wsparciu firm z Polski północno-wschodniej.

Program szkolenia:

Dzień I:

Co musisz wiedzieć, ustalić i mieć aby zacząć pisać wniosek

1.                  Najpierw produkt potem projekt – nigdy odwrotnie

Zdefiniuj produkt  i jego model biznesowy

Zbadaj konkurencję i ustal swoje przewagi

Sprawdź czy Twój produkt jest innowacyjny i wymaga badań

Zdefiniuj rynek, ustal cennik i policz czy Ci się to opłaca

Własności intelektualna – konieczna analiza na starcie i założenia na koniec projektu

2.                  W pojedynkę czy w konsorcjum?

Zalety i wady projektów w konsorcjum

Zalety i wady projektów z elementami podwykonawstwa

Czy opłaca się być liderem konsorcjum?

Na co się warto umówić się z partnerami w ramach umowy konsorcjum

3.                  Finansowanie krajowe czy europejskie i w jakim konkretnie programie?

Kiedy warto wykorzystać finansowanie w programach NCBiR

SME Instrument – trudno o sukces ale próby bardzo się opłacają

Istotne informacje związane z umową o dofinansowanie i uruchomieniem projektu

4.                  Sesja pytań i konsultacji

Dzień II:

SME Instrument w oczach przedsiębiorcy

1.                  SME Instrument – co to jest i co mi to dało?

Tematyka konkursów, czyli gdzie mam wystartować?

Ewaluacja wniosku, czyli czego się po mnie spodziewają?

Faza I czy faza II?

Rejestracja w Participant Portal, weryfikacja SME

2.                  Przygotujmy wniosek – warsztat, część I czyli obowiązkowa część aplikacji,

3.                  Przygotujmy wniosek – warsztat, część II, czyli jak się dobrze „sprzedać”?

4.                  Realizacja i rozliczenie grantu

Podpisanie umowy

Raporty końcowe

Co dalej?

5.                  Sesja pytań i konsultacji

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 16.10 br. lub do wyczerpania miejsc.

RPK PB UE oraz CIiTT

Limit miejsc:
Rodzaj rejestracji:
jednostopniowa

Przyjmowanie zgłoszeń na to szkolenie zostało zakończone.