INNOVATIVE TRAINING NETWORKS (ITN) w programie Horyzont 2020 – konkurs dla instytucji na finansowanie kształcenia młodych naukowców

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na spotkanie informacyjne:

 pt. „INNOVATIVE TRAINING NETWORKS (ITN) w programie Horyzont 2020 – konkurs dla instytucji na finansowanie kształcenia młodych naukowców”

 

Spotkanie odbędzie się dnia: 12 grudnia r. (piątek) w godz. 11.00 – 13:30 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM, s. 005, ul. Oczapowskiego 1.

 

Prelegentem będzie Pan Adam Głuszuk- ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego.

Innowacyjne Sieci Szkoleniowe (ITN), w ramach działań Marie Skłodowskiej - Curie w programie Horyzont 2020 skierowane są do grup badawczych, uczelni, instytutów badawczych i przedsiębiorstw zainteresowanych rozwijaniem zasobów ludzkich poprzez przyjmowanie naukowców z całego świata, wysyłanie pracowników naukowych do placówek zagranicznych oraz wymianę personelu naukowego, technicznego i zarządzającego pomiędzy instytucjami partnerskimi biorącymi udział w projekcie.

Cel ITN: wyszkolenie naukowców (w tym doktorantów) na poziomie europejskim w celu zwiększenia możliwości ich zatrudnienia zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym oraz poprawienia perspektywy rozwoju kariery naukowej.

Kto może składać projekty w ITN: konsorcja składające się z minimum dwóch lub trzech instytucji (np. uczelnie, centra badawcze, szpitale, banki, przedsiębiorstwa - małe i duże) ulokowanych w różnych krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz w krajach stowarzyszonych z programem Horyzont 2020.

Charakterystyka projektów ITN: projekty, w wybranym przez siebie obszarze i trwające do 4 lat, są składane przez konsorcjum, które następnie w otwartych i przejrzystych konkursach zatrudniają naukowców na okres od 3 do 36 miesięcy. W ramach projektu można organizować m.in. konferencje, szkoły letnie
i specjalistyczne kursy, otwarte także dla naukowców i instytucji spoza konsorcjum projektu.
Termin składania wniosków: 13.01.2015, godz. 17:00

Typy projektów w ramach ITN: European Training Networks (ETN), European Industrial Doctorates (EID), lub European Joint Doctorates (EJD)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Program

 

10.40-11.00         Rejestracja uczestników

11.00-11.45         Cele i ogólne zasady projektów ITN  

11.45- 12.00        Przerwa kawowa

12.00 - 13.00       Jak zacząć? – Participant Portal
                                Podstawy przygotowania wniosku ITN.

13.00 – 13.30      Konsultacje indywidualne ( szczegółowe omówienie wniosków dla osób zainteresowanych aplikowaniem o granty ITN)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Limit miejsc: 
40

Przyjmowanie zgłoszeń na to szkolenie zostało zakończone.