„Dotacje na komercjalizację – Instrument MŚP (Faza I) w programie Horyzont 2020”

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE serdecznie zaprasza na warsztaty:

które odbędą się 01/10/2015 (czwartek); Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka UWM, s. 116,
 ul. Oczapowskiego 12 B, w godzinach: 10:00-13:30

Warsztaty ukierunkowane będą na przygotowanie wniosku do Fazy I Instrumentu dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Celem tego etapu jest ocena potencjału technicznego i komercyjnego produktu/usługi/technologii będących przedmiotem projektu. Ma ona docelowo zweryfikować szanse na wykonalność koncepcji – pod kątem rynkowym oraz technologicznym, włączając ewaluację potencjalnego ryzyka, zarządzanie własnością intelektualną, znalezienie partnerów do projektu oraz sformułowanie wstępnego biznesplanu.Warsztatyskierowane są głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, w tym start-upów i spółek typu spin-out. Warsztaty poprowadzą ekspertki z Krajowego Punktu Kontaktowego: Aneta Maszewska i Karolina Horbaczewska.

Program:

9:30 – 10:00 Rejestracja uczestników i kawa powitalna

10:00 – 10:45 Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Instrumencie MŚP, ale boicie się zapytać – część teoretyczna

10:45-11:00 Przerwa kawowa

11:00 – 13:00 Co w moim wniosku znaleźć się powinno (praca nad case study) – część warsztatowa

13:00 – 13:30 Podsumowanie spotkania. Pytania i Odpowiedzi.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy,

Zespół RPK PB UE

Limit miejsc:

Przyjmowanie zgłoszeń na to szkolenie zostało zakończone.