Stypendia zagraniczne dwóch projektów: „P-SPHERE COFUND” oraz “EDGE Fellowships”

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE informuje, o możliwości aplikowania o stypendia z dwóch projektów: „P-SPHERE COFUNDoraz “EDGE Fellowships” w ramach działań Marie Skłodowska-Curie COFUND z programu Horyzont 2020.

Program COFUND ma na celu zwiększenie puli i dostępności grantów wspierających rozwój kariery zarówno początkujących jak i doświadczonych naukowców. Projekty MSCA Cofund opierają się na dofinansowaniu przez KE (do 10 mln euro/projekt) istniejących lub nowo utworzonych programów ukierunkowanych na międzynarodowe, międzysektorowe i interdyscyplinarne badania, szkolenia oraz mobilność.

1. Projekt „P-SPHERE COFUND” koordynowany jest przez Universitat Autònoma de Barcelona. W ramach projektu pracownicy naukowi posiadający tytuł doktora mogą aplikować o 3-letnie stypendia, które będą realizowane u partnerów konsorcjum projektowego w Hiszpanii. Oferta dotyczy następujących dziedzin badawczych:

- żywność

- zdrowie

- inteligentne i zrównoważone miasta

- dziedzictwo kulturowe

- energia

Zgłoszenia będą przyjmowane do 09 grudnia 2016 r.

Więcej szczegółów oraz zasady aplikowania tutaj.

2. Projekt “EDGE Fellowships” (Irlandia) oferuje 71 stypendiów dla zarówno doktorantów, jak i doświadczonych naukowców, trwających 24 lub 36 miesięcy. Tematyka badawcza to:

- Advanced Materials & BioEngineering

- Digital Content & Media Technologies

- Future Networks & Communications

Zgłoszenia będą przyjmowane do 01 grudnia 2016 r.

Więcej szczegółówzasady aplikowania tutaj.

Zachęcamy do aplikowania!

Zespół RPK PB UE