Regionalny Punkt Kontaktowy Programów UE - strona główna

 

Szkolenia

O nas

Horyzont 2020

Zasady uczestnictwa

Aspekty finansowe

Informacje dla MŚP

Oferty współpracy

Składanie aplikacji

Centrum Euraxess!

Newsletter

Kontakt

Materiały do pobrania

7. Program Ramowy- informacje ogólne


Newsletter

Untitled Document
2011-01-28


Projekt prof. Macieja Konackiego z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN w Toruniu przygotowuje się do uruchomienia teleskopów sieci, której zadaniem będzie poszukiwanie planet pozasłonecznych obiegających gwiazdy podwójne. Pierwszy z zrobotyzowanych instrumentów rozpocznie prace już za niespełna trzy miesiące.


Półmetrowy teleskop zostanie uruchomiony w Republice Południowej Afryki. Kolejne instrumenty staną w tym roku w Australii i Argentynie. Przedsięwzięcie finansowane jest z European Research Council (grant w ramach konkursu "Ideas"), Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (grant FOCUS) i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (grant badawczy). Równolegle projekt SOLARIS będzie również poszerzał swój zespół.
Poszukiwani są kandydaci na doktorantów. Wymagane jest wykształcenie astronomiczne, fizyczne, informatyczne lub inżynieryjne. Preferowane są osoby z przygotowaniem inżynieryjnym, technicznym lub programistycznym, jednak rozpatrywane będą wszystkie aplikacje. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji można znaleźć na stronie http://camk.edu.pl/studok/ .

Projekt SOLARIS ( http://www.projektsolaris.pl ), którego nazwa nawiązuje do powieści Stanisława Lema, ma na celu prowadzenie automatycznych obserwacji par gwiazd. Badanie jasności zaćmiewających się obiektów ma pozwolić na dokładne wyznaczanie ich fundamentalnych parametrów, a także umożliwić wykrywanie planet okrążających takie układy.

http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020
Krajowy Punkt Kontaktowy
Informacje ogólne na temat 7 Programu Ramowego
http://ec.europa.eu/research/participants/portal4/desktop/en/home.html
euraxess
euraxess
Przwodnik po ofertach stypendialnych - 'Wyjazdy za granicę' Regionalnego Punktu Kontaktowego

 

 

projekt: Piotr Kucharzewski

programowanie: Leszek Ołdakowski