Regionalny Punkt Kontaktowy Programów UE - strona główna

 

Szkolenia

O nas

Horyzont 2020

Zasady uczestnictwa

Aspekty finansowe

Informacje dla MŚP

Oferty współpracy

Składanie aplikacji

Centrum Euraxess!

Newsletter

Kontakt

Materiały do pobrania

7. Program Ramowy- informacje ogólne


Newsletter

Untitled Document
2008-02-11

Pozostało jeszcze 18 dni na złożenie wniosku projektowego w jednym z konkursów Tematu Energia 7. Programu Ramowego ogłoszonych 30 listopada 2007.

Otwarte są cztery konkursy:
1. Konkurs FP7-ENERGY-2008-1 (budżet 26.3 mln. euro)
Składanie wniosków jest dwuetapowe. W pierwszym etapie wystarczy złożenie 12-cio stronicowego szkicu projektu zawierającego opis naukowo-technologiczny projektu i krótką charakterystykę konsorcjum. Termin składania wniosków w pierwszym etapie upływa 26 lutego 2008.
Zaproszenie konkursowe obejmuje następujące tematy:
Area 2.1. Photovoltaics
2.1.1. Wzmocnienie strategicznej współpracy międzynarodowej w zakresie PV (Collaborative Project typu SICA z dominującym komponentem badawczym) temat ukierunkowany na współpracę z krajami regionu Morza Śródziemnego, USA i Australią
Area 2.7. Hydro
2.7.1. Badania przednormatywne w zakresie hydroelektrowni (Collaborative Project) szczególnie ważny udział MŚP
Area 3.2. Druga generacja paliw z biomasy
3.2.1. Wzmocnienie współpracy międzynarodowej między UE i Ameryką Łacińską w zakresie biopaliw (Collaborative Project typu SICA z dominującym komponentem badawczym) - współpraca z krajami AŁ (szczególnie mającymi bilateralne umowy z UE)
Area 5.2. Magazynowanie CO2
5.2.1. Wychwytywanie i magazynowanie CO2 (Collaborative Project typu SICA) rozwój potencjału dużych krajów rozwijających się; niezbędne zrównoważone konsorcjum krajów UE i dużych krajów rozwijających się należących do CSLF - Carbon Sequestration Leadership Forum
5.2.2. Rozwój infrastruktury transportu i magazynowania CO2 (Collaborative Project)
5.2.3. Akceptowalność wychwytywania i magazynowania CO2 (Suport Action)
5.2.4. Rozwój metod kwalifikacji silnie zasolonych zbiorników wodnych do magazynowania CO2 (CollaborativeProject z dominującym komponentem badawczym) - współpraca z krajami CSLF
Area 7.1. Rozwój interaktywnych sieci dystrybucyjnych
7.1.1. Standard otwartego dostępu dla usług pomiarów wielopunktowych (Collaborative Project); niezbędne zrównoważone konsorcjum partnerów przemysłowych, dostawców wyposażenia, centrów badawczych i instytucji
standaryzujących
Area 7.2. Pan-Europejskie Sieci Energetyczne
7.2.2. Innowacyjne koncepcje i technologie zrównoważonych sieci gazowych (Collaborative Project z dominującym komponentem badawczym)
Area 8.1. Efektywne wykorzystanie energii w przemyśle wytwórczym
8.1.1. Efektywność energetyczna przemysłowych wymienników ciepła i kotłów (Collaborative Project z dominującym komponentem badawczym)
- niezbędny udział MŚP

2. Konkurs FP7-ENERGY-2008-FET (budżet 15 mln. euro)
Konkurs dotyczy najbardziej przyszłościowych badań w zakresie nowych technologii energetycznych. Konkurs nie zawiera szczegółowych ograniczeń tematycznych poza warunkiem, że projekty muszą mieścić się w obszarze
Tematu Energia 7PR i muszą zawierać wysoki poziom innowacyjności. Przewiduje się finansowanie projektów typu Collaborative Projects. Oczekuje się że w projektach wezmą udział MŚP wykorzystujące wysokie technologie.
Składanie wniosków jest dwuetapowe. W pierwszym etapie wystarczy złożenie 12-cio stronicowego szkicu projektu zawierającego opis naukowo-technologiczny projektu i krótką charakterystykę konsorcjum. Termin składania wniosków w pierwszym etapie upływa 26 lutego 2008.

3. FP7-ENERGY-2008-RUSSIA (budżet 4 mln. euro)
Konkurs dotyczy współpracy UE z Rosją w zakresie biomasy i sieci energetycznych. Przewiduje się finansowanie projektów typu Collaborative Projects. Składanie wniosków jest jednoetapowe. Pełny wniosek należy złożyć do 26 lutego 2008.

4. FP7-ENERGY-NMP-2008-1 (budżet 25 mln. euro)
Wspólny konkurs z priorytetem NMP dotyczący nowych materiałów dla technologii energetycznych. Przewiduje się finansowanie projektów typu Collaborative Projects. Składanie wniosków jest dwuetapowe. W pierwszym etapie wystarczy złożenie 12-cio stronicowego szkicu projektu zawierającego opis naukowo-technologiczny projektu i krótkącharakterystykę konsorcjum. Termin składania wniosków w pierwszym etapie upływa 26 lutego 2008.

Bliższe informacje i dokumenty konkursów dostępne są na stronie:
http://cordis.europa.eu/fp7/dc/index.cfm

 

(MJ)

http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020
Krajowy Punkt Kontaktowy
Informacje ogólne na temat 7 Programu Ramowego
http://ec.europa.eu/research/participants/portal4/desktop/en/home.html
euraxess
euraxess
Przwodnik po ofertach stypendialnych - 'Wyjazdy za granicę' Regionalnego Punktu Kontaktowego

 

 

projekt: Piotr Kucharzewski

programowanie: Leszek Ołdakowski