Edukacja teatralna

altOpcja specjalnościowa „Edukacja teatralna” jest skierowana do studentów II i III roku filologii polskiej studiów pierwszego stopnia. Program opcji zakłada uczestnictwo zarówno w zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych. W ramach bloku teoretycznego studenci poszerzają wiedzę filologiczną, wzbogacając ją o podstawową wiedzę teatrologiczną, poznając najważniejsze zagadnienia  z antropologii widowisk  i historii teatru ( w tym teatru najnowszego). Znaczące miejsce wśród przedmiotów teoretycznych zajmuje analiza dzieła teatralnego, poświęcona szczegółowemu badaniu przedstawień teatralnych oraz relacji między tekstem a sceną. Osobny blok stanowią zajęcia praktyczne: głosowa interpretacja tekstów literackich, warsztat teatralny oraz warsztat reżyserski. W ramach tych zajęć studenci poznają tajniki pracy w teatrze, przygotowują krótkie etiudy, uczestniczą w przygotowaniu przedstawień.
Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę  z wieloletnim doświadczeniem. Osoby prowadzące zajęcia warsztatowe są bezpośrednio związane z praktyką teatralną. Student, który ukończy opcję „Edukacja teatralna” nie tylko wykazuje się szeroką wiedzą na temat teatru i jego roli w kulturze, ale także nabywa umiejętności warsztatowych, pozwalających na wielorakie uczestnictwo w życiu kulturalnym (animacja kulturalna, zespoły amatorskie itp.).

PEŁNA OFERTA KSZTAŁCENIA