InterGender

Interdyscyplinarne Koło Naukowe InterGender powstało z potrzeby dyskusji nad problematyką tożsamości współczesnego człowieka. Członkinie i członkowie badają relacje pomiędzy płcią społeczno-kulturową i biologiczną, a także podejmują refleksję nad kwestią seksualności oraz reprezentacjami ciała kobiecego i męskiego w kulturze i nauce.

W katalogu naszych zainteresowań znajduje się także analiza tekstów kultury, przy czym szczególne znaczenie ma rola, jaką odgrywa w nich płeć. Z uwagą przyglądamy się nie tylko tekstom teoretycznym, które dotyczą tego, co przyjęło się nazywać studiami genderowymi, ale także sprawdzamy, jak twórcy literatury, muzyki, filmu itd. przedstawiają w swoich dziełach kobiety i mężczyzn.
Swoje cele Koło realizuje poprzez organizowanie spotkań dla członkiń i członków oraz inicjowanie ogólnouczelnianych debat. Ponieważ uważamy, że warto pogłębiać swoją wiedzę i uczyć się od najlepszych, staramy się zapraszać do Olsztyna osoby, które są znawczyniami i znawcami omawianych przez nas tematów. Opracowujemy także pomysły dotyczące prowadzenia warsztatów dla studentów zainteresowanych tematyką genderową.
Zgodnie z nazwą, Koło ma charakter interdyscyplinarny i zrzesza przedstawicielki oraz przedstawicieli różnych kierunków studiów. Z tego powodu rozmawiamy o wszystkim, co wiąże się z kobietami i mężczyznami: filozofią, literaturą, sztuką, popkulturą, polityką i…
W swoich działaniach kierujemy się zasadami wolności zarówno badań naukowych, jak i nauczania oraz twórczości artystycznej.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Koła. Przyjdź, podyskutuj, przedstaw swoją opinię, poszerz swoją wiedzę, przyczyń się do pogłębienia wiedzy innych osób.

Opiekun koła: dr Dorota Sepczyńska ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )