VIII edycja konkursu literackiego „O Trzcinę Kortowa”

W Auli Teatralnej im. prof. B. Głuszczaka w ramach Dnia Języka Ojczystego odbyło się spotkanie z poetą, pisarzem i krytykiem literackim z Gdańska, dr. Arturem Nowaczewskim. Rozmowę na temat "Pisarz jako piechur" poprowadził prof. Zbigniew Chojnowski. "Uprawianie literatury polega na przekształcaniu doświadczeń, np. podróżniczych, w słowo. Następnie jury – w składzie: Zbigniew Chojnowski (przewodniczący), Beata Tarnowska (członkini), Monika Stępień (sekretarz) ogłosiło werdykt:

"Na posiedzeniu 12 lutego 2019 r. omówiono 15 nadesłanych zestawów. Po zapoznaniu się z 45 wierszami i dyskusji nad nimi postanowiło przyznać:

I nagrodę Klaudii Sołtys z Bartoszyc (uczennicy I LO im. A. Mickiewicza w Olsztynie),

dwie II nagrody, które otrzymują: Zofia Warzocha  z Olsztyna (uczennica I LO im. A. Mickiewicza ) i Tomasz Wojnowski z Olsztyna (uczeń III LO im. M. Kopernika w Olsztynie),

III nagrodę Ignacemu Kobarynce z Dywit (uczniowi III LO im. M. Kopernika w Olsztynie).

Przyznano też pięć równorzędnych wyróżnień, które otrzymują:

Oskar Kołoszko z Olsztyna (uczeń V LO w Olsztynie),

Ilona Młodzińska z Elganowa (uczennica III LO im. M. Kopernika w Olsztynie),

Weronika Rogalska z Olsztyna (uczennica XII LO w Olsztynie),

Dominika Szczepańska z Mrągowa (uczennica Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie),

Magdalena Żak z Mrągowa (uczennica I LO im. A. Mickiewicza w Olsztynie)".

Organizatorzy dziękują opiekunom literackim osób nagrodzonych, wyróżnionych i wszystkich tych, którzy wzięli udział w Konkursie, a szczególnie Państwu: Anecie Jareckiej, Tomaszowi Kuklińskiemu, Sylwii Pisarek-Kemskiej, Jolancie Moszczyńskiej, Agnieszce Piekarskiej, Wiesławie Zielińskiej.

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej