26 stycznia 2019 roku tym razem w klubie Eranova w Olsztynie odbył się III Logopedyczny Bal Uniwersytecki dla Niedosłyszących Dzieci. Na zabawę licznie przybyły  przebrane w kolorowe, piękne stroje królewny, a także królewicze oraz inne bajkowe postacie. Nie zraziła ich zimowa aura i mróz. Uczestnicy wspólnie z rodzicami bawili się, tańczyli i brali udział w wielu konkursach, jak na zabawę karnawałową przystało. Wodzirejkami były między innymi studentki olsztyńskiej logopedii. Wszyscy świetnie się bawili! Bal corocznie organizuje dla swoich podopiecznych Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Słuchu i Mowy wraz ze studentkami logopedii z koła naukowego LABORATORIUM LOGOPEDYCZNE pod opieką dr Ewy Hrycyny i dr Magdaleny Osowickiej-Kondratowicz. Przyszłe logopedki znów spisały się na medal, a dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego balu.

Współpraca pomiędzy Specjalistycznym Ośrodkiem i Stowarzyszeniem a kierunkiem logopedia obejmuje również  wspomaganie terapii logopedycznej dzieci w czasie zajęć prowadzonych w formie wolontariatu przez studentów logopedii w domu dzieci.

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej