22 listopada 2018 roku na Wydziale Humanistycznym odbyło się II Naukowo-Szkoleniowe Spotkanie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego działającego przy Instytucie Polonistyki i Logopedii UWM. W ramach zebrania odbyły się m. in. warsztaty pt. „Praca z pacjentem z implantem słuchowym”, które poprowadził inż. Adam Blekicki.  Na zebranie licznie przybyli członkowie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTL, członkinie Naukowego Koła „Laboratorium logopedyczne”, studenci logopedii oraz osoby zainteresowane członkostwem w PTL. Inż. Adam Blekicki ciekawie i w praktyczny sposób omówił rozmaite aspekty współpracy pomiędzy lekarzami, protetykami słuchu, inżynierami a logopedami w procesie diagnozy i terapii osób z zaburzeniami słuchu. Spotkanie zorganizowała dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz, przewodnicząca Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTL.

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej