• JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /https

Studentki logopedii na Czwartkach z humanistyką

Czwartki z humanistyką to ciesząca się dużą popularnością cykliczna impreza organizowana od kilku lat przez Wydział Humanistyczny i skierowana do młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej naszego regionu.  Zaproszeni uczniowie mają możliwość wysłuchania referatów wygłaszanych przez wykładowców z różnych kierunków  oraz …… studentki logopedii z koła naukowego „Laboratorium logopedyczne”. 15 marca 2018 r., podobnie jak w poprzednim roku akademickim,  w ramach czwartków wyniki swoich badań zaprezentowała studentka III roku logopedii Paulina Nowalska. Tym razem temat jej wystąpienia brzmiał: "Komunikacja a całościowe zaburzenia rozwoju. Studium przypadku pięcioletniej dziewczynki". W referacie Pani Paulina przeanalizowała uwarunkowania biologiczne, psychologiczne i społeczne, wpływające na rozwój komunikacji, a także poddała diagnozie sposoby porozumiewania się badanego dziecka z otoczeniem. Kolejne wystąpienie studentki logopedii planowane jest na 19 kwietnia 2018 r. Pani Anita Perużyńska z III roku logopedii przedstawi wówczas referat p.t. „ Zaburzenia językowe w niedosłuchu odbiorczym. Studium przypadku pięcioletniej dziewczynki”. W prezentacji zostanie omówiony wpływ deprywacji językowej na poznanie świata i funkcjonowanie w społeczeństwie badanego dziecka.

Studentkom gratulujemy podejmowania tematów istotnych społecznie oraz zaangażowania w życie naukowe i popularyzacyjne naszej uczelni, a także odwagi w prezentowaniu własnych osiągnięć przed tak licznym i wymagającym audytorium!

{gallery}https://www.uwm.edu.pl/polonistyka/pliki/article/3624{/gallery}

Katedra Języka Polskiego i Logopedii