REGULAMIN  II OGÓLNOPOLSKIEGO   KONKURSU
NA   NAJTRUDNIEJSZĄ  LINGWOŁAMKĘ
I  SKRĘTACZ  JĘZYKA

Organizatorzy

Organizatorem konkursu jest Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie

Cel konkursu

1. Zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów do pracy nad estetyką słowa mówionego poprzez tworzenie skomplikowanych pod względem wymowy lingwołamek i skrętaczy języka.

2. Rozbudzanie wśród młodzieży świadomości wagi kultury słowa brzmiącego
ze sceny: medialnej, pedagogicznej, naukowej, a także sceny teatralnej, zarówno tej profesjonalnej, jak i amatorskiej.

3. Pielęgnowanie języka ojczystego poprzez staranne i wyraziste mówienie i dbanie
o nieskazitelny wizerunek słowa.

Uczestnicy

Konkurs jest adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz do studentów – przyszłych logopedów, aktorów, filologów, dziennikarzy, pedagogów, duchownych, a także wszystkich tych studentów, którzy w przyszłości będą pracowali słowem.

1. Na konkurs można przesyłać teksty w dwóch kategoriach:

I kategoria: lingwołamki – skomplikowane pod względem wymowy zdania – maksimum 15 wyrazów;

II kategoria:  skrętacze języka – skomplikowane pod względem wymowy dłuższe formy literackie, np. ciekawy wiersz, rymowanka, wyliczanka lub innego typu łamaniec językowy – minimum 50 wyrazów.

2.  Teksty zgłaszane do konkursu nie mogą być wcześniej publikowane.

3. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 6 marca 2018 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podczas uroczystych obchodów Europejskiego Dnia Logopedy. Informacja o wynikach konkursu zamieszczona zostanie również na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii.

Sposób i termin przekazywania prac

1. Termin nadsyłania tekstów: 01.03.2018 r. na e-adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wraz z tekstem należy przesłać dane osobowe (imię i nazwisko, adres domowy, szkoła i klasa/uczelnia i kierunek, numer telefonu).

2. Termin ogłoszenia wyników: 06.03.2018 r.

Postanowienia końcowe

1.  Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

2. Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną umieszczone na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii. Najlepsze lingwołamki i skrętacze języka będą opublikowane.

3. Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.

W imieniu organizatorów

Dr Magdalena Zaorska

Dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz

Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl

TERMINARZ EGZAMINÓW W SESJI ZIMOWEJ 2017/2018
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 23 stycznia konsultacje Pani prof. J. Chłosty-Zielonki odbędą się w godz. 11.30-13.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! W dniach 23 oraz 25 stycznia konsultacje Pani dr M. Osowickiej-Kondratowicz zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku i STOPNIA logopedii! 25 stycznia zajęcia z fonetyki funkcjonalnej, akustycznej i (pato)artykulacyjnej z Panią dr M. Osowicką-Kondratowicz zostają odwołane. Odpracowanie nastąpi w przyszłym semestrze w terminie uzgodnionym ze studentami.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI III roku LOGOPEDII! Odpracowanie ćwiczeń z surdologopedii z Panią mgr A. Maculewicz odbędzie się 25 stycznia, godz. 15.00, aula nr 30 - grupa 1; godz. 16.45, sala nr 132 - grupa nr 2.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 23 stycznia konsultacje Pani dr hab. B. Adamkowicz-Iglińskiej odbędą się w godz. 10.00-12.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I ROKU I stopnia LOGOPEDII! Zaliczenie z przedmiotu wstęp do nauki o języku odbędzie się w terminach: 19.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, s. 30 24.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, Aula Dietrichów 26.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, s. 30.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia LOGOPEDII! Odpracowanie ćwiczeń z funkcjonalnego opisu języka polskiego z Panią dr I. Matusiak-Kempą odbędzie się 26 stycznia, godz. 13.15-16.30, sala nr 104.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII!!! Wykład z podstaw audiologii będzie realizowany z Panią prof. M. Hortis-Dzierzbicką w terminach: 8.11; 22.11; 6.12, godz.18.30-20.00, aula nr 30. Pozostałe daty spotkań będą ustalone przez wykładowcę.