UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE

Instytut Polonistyki i Logopedii

Zakład Literatury Współczesnej i Teorii Literatury

10-725 Olsztyn, ul. Kurta Obitza 1

fax. 527-63-13; tel. 524-63-61 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regulamin siódmej edycji

„Konkursu Literackiego o Trzcinę Kortowa”

W Konkursie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie klas gimnazjalnych, szkół licealnych i techników z województwa warmińsko–mazurskiego. Wybór tematu i formy utworu poetyckiego należy do uczestnika/uczestniczki. Nieprzekraczalny termin nadsyłania utworów pocztą tradycyjną upływa 31 stycznia 2018 r. Liczy się data stempla pocztowego.

Prosimy o nadsyłanie zestawu trzech wierszy w czterech egzemplarzach. Wydruki utworów z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko, adres domowy, e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego e-mail, adres placówki oświatowej) uczestnicy lub szkoły nadsyłają na adres:

Instytut Polonistyki i Logopedii

Wydział Humanistyczny

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

ul. Kurta Obitza 1,

10-725 Olsztyn,

z dopiskiem na kopercie „O Trzcinę Kortowa”.

Datę rozstrzygnięcia Konkursu przekażemy e-mailem, zostanie podana również na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii: http://www.uwm.edu.pl/polonistyka/. Spotkanie uczestników oraz ich opiekunów literackich odbędzie się w budynku Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Po ogłoszeniu werdyktu nagrodzone i wyróżnione utwory będą zawieszone na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii, a laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Najlepsze wiersze będą drukowane w „Wiadomościach Uniwersyteckich”.

Skład jury: prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski, dr hab. Beata Tarnowska, prof. UWM, oraz mgr Monika Stępień (przedstawicielka Koła Naukowego Twórczości Literackiej „Ars Scripta”).

W imieniu organizatorów

prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski

Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl

TERMINARZ EGZAMINÓW W SESJI ZIMOWEJ 2017/2018
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 23 stycznia konsultacje Pani prof. J. Chłosty-Zielonki odbędą się w godz. 11.30-13.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! W dniach 23 oraz 25 stycznia konsultacje Pani dr M. Osowickiej-Kondratowicz zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku i STOPNIA logopedii! 25 stycznia zajęcia z fonetyki funkcjonalnej, akustycznej i (pato)artykulacyjnej z Panią dr M. Osowicką-Kondratowicz zostają odwołane. Odpracowanie nastąpi w przyszłym semestrze w terminie uzgodnionym ze studentami.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI III roku LOGOPEDII! Odpracowanie ćwiczeń z surdologopedii z Panią mgr A. Maculewicz odbędzie się 25 stycznia, godz. 15.00, aula nr 30 - grupa 1; godz. 16.45, sala nr 132 - grupa nr 2.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 23 stycznia konsultacje Pani dr hab. B. Adamkowicz-Iglińskiej odbędą się w godz. 10.00-12.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I ROKU I stopnia LOGOPEDII! Zaliczenie z przedmiotu wstęp do nauki o języku odbędzie się w terminach: 19.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, s. 30 24.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, Aula Dietrichów 26.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, s. 30.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia LOGOPEDII! Odpracowanie ćwiczeń z funkcjonalnego opisu języka polskiego z Panią dr I. Matusiak-Kempą odbędzie się 26 stycznia, godz. 13.15-16.30, sala nr 104.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII!!! Wykład z podstaw audiologii będzie realizowany z Panią prof. M. Hortis-Dzierzbicką w terminach: 8.11; 22.11; 6.12, godz.18.30-20.00, aula nr 30. Pozostałe daty spotkań będą ustalone przez wykładowcę.