UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE

Instytut Polonistyki i Logopedii

Zakład Literatury Współczesnej i Teorii Literatury

10-725 Olsztyn, ul. Kurta Obitza 1

fax. 527-63-13; tel. 524-63-61 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regulamin siódmej edycji

„Konkursu Literackiego o Trzcinę Kortowa”

W Konkursie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie VII i VIII klas, szkół licealnych i techników z województwa warmińsko–mazurskiego. Wybór tematu i formy utworu poetyckiego należy do uczestnika/uczestniczki. Nieprzekraczalny termin nadsyłania utworów pocztą tradycyjną upływa 31 stycznia 2018 r. Liczy się data stempla pocztowego.

Prosimy o nadsyłanie zestawu trzech wierszy w czterech egzemplarzach. Wydruki utworów z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko, adres domowy, e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego e-mail, adres placówki oświatowej) uczestnicy lub szkoły nadsyłają na adres:

Instytut Polonistyki i Logopedii

Wydział Humanistyczny

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

ul. Kurta Obitza 1,

10-725 Olsztyn,

z dopiskiem na kopercie „O Trzcinę Kortowa”.

Datę rozstrzygnięcia Konkursu przekażemy e-mailem, zostanie podana również na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii: http://www.uwm.edu.pl/polonistyka/ w zakładce „Konkurs Literacki o Trzcinę Kortowa”. Spotkanie uczestników oraz ich opiekunów literackich odbędzie się w budynku Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Po ogłoszeniu werdyktu nagrodzone i wyróżnione utwory będą zawieszone na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii, a laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Najlepsze wiersze będą drukowane w „Wiadomościach Uniwersyteckich”.

Skład jury: prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski, dr hab. Beata Tarnowska, prof. UWM, oraz mgr Monika Stępień (przedstawicielka Koła Naukowego Twórczości Literackiej „Ars Scripta”).

W imieniu organizatorów

prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski

Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl

• OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia FILOLOGII POLSKIEJ - specjalność nauczycielska  W dniu 18.10.2018 r. (czwartek) zajęcia z BHP w instytucjach edukacyjnych w Auli Dietrichów w godz. 11:30 - 13:00 zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA studenci I roku I stopnia LOGOPEDII - grupa 3 15.10 zajęcia z dr. P. Przytułą z zagadnień współczesnej humanistyki zostają odwołane. Odpracowanie nastąpi 17.10 o godz. 18.30 w sali nr 18.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! Konsultacje dr K. Bialik zaplanowane na 15 października zostają przełożone na 16 października, godz. 13.30-15.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 16 października w godz. 11.45-13.30 ustalono godziny rektorskie w związku z uzupełniającymi wyborami do Rady Wydziału Humanistycznego.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ! 15 października ćwiczenia z WYBRANYCH ZAGADNIEŃ ANALIZY DZIEŁA LITERACKIEGO  zostają odwołane z powodu obowiązków służbowych prof. Z. Chojnowskiego. Seminarium zacznie się od ok. godz. 13.30.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! We wtorek 16 X konsultacje prof. I. Maciejewskiej odbędą się od 10.45 do 11.45 oraz od 14.30 do  15.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 16 października konsultacje dr hab. Marioli Wołk zostają odwołane z powodu pracy w Wydziałowej Komisji Wyborczej. W związku z tym dyżur środowy (17 X) zostaje wydłużony do 12.30.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia, I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ oraz II roku I stopnia LOGOPEDII 15 października zajęcia z dr hab. Mariolą Wołk zostają odwołane z powodu wyjazdu służbowego.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia FILOLOGII POLSKIEJ oraz LOGOPEDII! 18 października w godz. 16.45-18.15, w Auli Dietrichów odbędzie się obowiązkowe szkolenie z praw i obowiązków studenta.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia FILOLOGII POLSKIEJ oraz LOGOPEDII 11 października w godz. 15.00-18.15 w Auli Dietrichów odbędzie się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Obecność obowiązkowa. Tym samym zajęcia wynikające z planu zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ Osoby, które nie odebrały legitymacji, mogą to zrobić w czasie konsultacji (opiekuna roku) dr K. Bialik.
  • OGŁOSZENIE

Spotkania Naukowego Koła Językoznawców zaplanowane są na wtorki o godz. 15.00 w sali 266.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI III roku LOGOPEDII Wykład oraz ćwiczenia z profilaktyki logopedycznej zaplanowane na 10 października odbędą się w czwartek 11 października w sali nr 15-16 (16.45-17.30 - wykład; 17.30-19.00 - ćwiczenia dla grupy 2).
  • OGŁOSZENIE

UWAGA!!! Do 12 października plany zajęć mogą ulegać modyfikacji.  Aktualna wersja planu znajduje się na stronie na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii.