UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE

Instytut Polonistyki i Logopedii

Zakład Literatury Współczesnej i Teorii Literatury

10-725 Olsztyn, ul. Kurta Obitza 1

fax. 527-63-13; tel. 524-63-61 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Regulamin siódmej edycji

„Konkursu Literackiego o Trzcinę Kortowa”

W Konkursie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie VII i VIII klas, szkół licealnych i techników z województwa warmińsko–mazurskiego. Wybór tematu i formy utworu poetyckiego należy do uczestnika/uczestniczki. Nieprzekraczalny termin nadsyłania utworów pocztą tradycyjną upływa 31 stycznia 2018 r. Liczy się data stempla pocztowego.

Prosimy o nadsyłanie zestawu trzech wierszy w czterech egzemplarzach. Wydruki utworów z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko, adres domowy, e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego e-mail, adres placówki oświatowej) uczestnicy lub szkoły nadsyłają na adres:

Instytut Polonistyki i Logopedii

Wydział Humanistyczny

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

ul. Kurta Obitza 1,

10-725 Olsztyn,

z dopiskiem na kopercie „O Trzcinę Kortowa”.

Datę rozstrzygnięcia Konkursu przekażemy e-mailem, zostanie podana również na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii: http://www.uwm.edu.pl/polonistyka/ w zakładce „Konkurs Literacki o Trzcinę Kortowa”. Spotkanie uczestników oraz ich opiekunów literackich odbędzie się w budynku Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Po ogłoszeniu werdyktu nagrodzone i wyróżnione utwory będą zawieszone na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii, a laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Najlepsze wiersze będą drukowane w „Wiadomościach Uniwersyteckich”.

Skład jury: prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski, dr hab. Beata Tarnowska, prof. UWM, oraz mgr Monika Stępień (przedstawicielka Koła Naukowego Twórczości Literackiej „Ars Scripta”).

W imieniu organizatorów

prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski