Szanowni Państwo,

Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Narodowym Centrum Kultury oraz Fundacją PRO.PL organizuje w dn. 11–13 października 2017 r. w Olsztynie XI Forum Kultury Słowa „Nazwy własne w języku i społeczeństwie”, którego program załączamy. Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Na XI Forum Kultury Słowa, tak jak na poprzednich konferencjach z tego cyklu, każdy uczestnik będzie miał możliwość prezentacji swych poglądów, ponieważ na dyskusję przeznaczyliśmy tyle samo czasu co na referaty. Wszystkie teksty – i  referaty, i głosy w dyskusji – zostaną opublikowane w tomie pokonferencyjnym. Imprezami towarzyszącymi Forum mają być warsztaty, których wykaz także załączamy.

Dokładny opis wystąpień referentów (abstrakty) oraz zajęć warsztatowych można znaleźć w załączniku oraz na stronach www.forumkulturyslowa.pl, www.rjp.pan.plhttp://fundacja.propl.pl.

Oprócz tego przewidujemy zorganizowanie imprezy kulturalnej, a także kiermaszu wydawnictw naukowych z zakresu językoznawstwa i nauk społecznych.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Forum. Opłata konferencyjna wynosi 150  zł i obejmuje, oprócz (rzecz jasna) udziału w obradach:

• udział w zajęciach warsztatowych,
  • przekąski i napoje w czasie obrad,
  • obiady w dn. 12 X i 13X,
  • uroczystą kolację w dn. 11 X oraz zwykłą kolację w dn. 12 X,
  • imprezę kulturalną w dn. 12 X (występ zespołu Czerwony Tulipan),
  • materiały konferencyjne.

Z   opłaty zwolnieni są:

• referenci i osoby prowadzące warsztaty,
  • członkowie Rady Języka Polskiego PAN,
  • członkowie Zespołu ds. Polityki Językowej NCK,
  • pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 15 sierpnia br. – będzie nim nadesłanie wypełnionego formularza załączonego do tego zawiadomienia wraz z dowodem wpłaty (lub jego kopią) na konto Fundacji PRO.PL.

Dane do wpłaty:

Fundacja PRO.PL

ING Bank Śląski

Numer rachunku: 22 1050 1025 1000 0090 8019 6174

z dopiskiem: XI FKS – [imię i nazwisko]

Uczestników, którzy są zwolnieni z opłat, także prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych. Jest to konieczne, byśmy mogli przygotować materiały konferencyjne dla wszystkich zainteresowanych.

Formularz oraz potwierdzenie wpłaty i ew. formularz dotyczący e-faktury prosimy przesłać na adres:

Jeśli mają Państwo możliwość rozpowszechnienia tej informacji, to bylibyśmy bardzo wdzięczni za uczynienie tego. Chcielibyśmy, by dotarła ona do wszystkich zainteresowanych.

Katarzyna Kłosińska (RJP PAN)

Mariusz Rutkowski (UWM)

Agata Hącia (Fundacja PRO.PL)

Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl

• OGŁOSZENIE

Studenci filologii polskiej i logopedii!  Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym pt. "Jakość realizacji zajęć dydaktycznych w semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017".  Ankiety zamieszczone są w aplikacji USOSweb i należy je wypełnić w terminie od 19 czerwca do 30 września 2017.

Terminarz egzaminów w sesji letniej i poprawkowej 2016/17
  • OGŁOSZENIE

PROCEDURA ANTYPLAGIATOWA! Uwaga studenci! Procedura antyplagiatowa znajduje się w załączniku: Zarządzenie 119/2016 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z dnia 15 grudnia 2016 r.