Protokół II edycji konkursu literackiego „Opowieści znad Łyny” przeprowadzonego  przez Instytut Polonistyki i Logopedii

 

Jury  II edycji konkursu literackiego „Opowieści znad Łyny”, w składzie:

dr hab. Iwona Maciejewska – przewodnicząca

dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM

dr hab. Grzegorz Igliński, prof. UWM,

postanowiło uhonorować następujące osoby:

III miejsce otrzymuje Kamila Skrzypa (godło Elma) z klasy III a ZSO w Górowie Iławeckim za opowiadanie Perkunowe żniwo

Opowieść sięga czasów prasłowiańskich i rozwija się po czasy II wojny światowej. Pracę wyróżnia dbałość o szczegóły historyczne, które zostały umiejętnie wykorzystane w fabule utworu..

II miejsce otrzymuje Maja Sosnowska (godło Echo) z klasy I a z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie za pracę bez tytułu, niby dziennik..

Opowiadanie stylizowane na kształt dziennika/pamiętnika pisanego z perspektywy kilku osób mieszkających w miastach naszego regionu. Autorka porusza problem utożsamiania się dorastających bohaterów ze swoją małą ojczyzną. Praca ciekawa formalnie, ujawnia talent narracyjny autorki.

I miejsce otrzymuje Kacper Kozłowski (godło Janusz) z klasy III a z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie za pracę Diabeł w czerwieni

Praca pod wieloma względami zasługuje na wyróżnienie. Autor umiejętnie rozwija fabularnie wątek związany z historią Kortowa z czasów końca II wojny światowej. Potrafi stworzyć potrzebne napięcie. Świetnie radzi sobie z prowadzeniem wartkiej narracji, ma wyczucie stylu. Słowem: dramatyzm zdarzeń współgra z językiem i budowanym nastrojem.

 


Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel. 89 524 63 61
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl


czytaj więcej

 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI II oraz III roku I stopnia LOGOPEDII! W dniach 19-20 marca zajęcia i konsultacje Pani dr K. Bialik zostają odwołane z powodu choroby wykładowcy. Odpracowanie nastąpi w późniejszym terminie.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI I roku II stopnia LOGOPEDII! 16 marca zajęcia z arteterapii i muzykoterapii z Panem dr. D. Labiakiem zostają odwołane. Odpracowanie nastąpi w późniejszym terminie.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA! 20 marca konsultacje Pana prof. Z. Chojnowskiego zostają odwołane.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI I roku I stopnia FILOLOGII POLSKIEJ W ramach zajęć z ZAGADNIEŃ LITERATURY WSPÓŁCZESNEJ z 6 marca odbędzie się spotkanie autorskie z Tamarą Bołdak-Janowską dnia 22 marca o godz. 17.00 w Planecie 11.
 • OGŁOSZENIE

  Drodzy Studenci! Serdecznie zapraszamy na studencką premierę "Kurki Wodnej" w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, która odbędzie się 11 IV 2018 r. o godz. 19.15. Po spektaklu odbędzie się Lekcja Żywego Teatru. Bilety w specjalnej, studenckiej cenie: 18 zł :). Pieniądze należy wpłacać dr Kamili Bialik do 27 marca br. (wtorek). &ensp...
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII! Wykład ze wstępu do neurologii z Panią dr n. med. J. Białkowską zostaje przełożony z 20 marca na 17 kwietnia. Godzina i miejsce wykładu nie ulegają zmianie.
 • OGŁOSZENIE

  Przypominamy, że praktykę zawodową, która jest obowiązkowa dla studentów nierealizujących specjalności nauczycielskiej, należy zrealizować  do końca V semestru studiów pierwszego stopnia, a w przypadku studiów drugiego stopnia do końca III semestru.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:  http://www.uwm.edu.pl/human/ok...
 • OGŁOSZENIE

   Spotkania  Studenckiego Naukowego  Koła Językoznawców   odbywają się  w pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 15.00 w sali 264  Zapraszamy!