Protokół II edycji konkursu literackiego „Opowieści znad Łyny” przeprowadzonego  przez Instytut Polonistyki i Logopedii

 

Jury  II edycji konkursu literackiego „Opowieści znad Łyny”, w składzie:

dr hab. Iwona Maciejewska – przewodnicząca

dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM

dr hab. Grzegorz Igliński, prof. UWM,

postanowiło uhonorować następujące osoby:

III miejsce otrzymuje Kamila Skrzypa (godło Elma) z klasy III a ZSO w Górowie Iławeckim za opowiadanie Perkunowe żniwo

Opowieść sięga czasów prasłowiańskich i rozwija się po czasy II wojny światowej. Pracę wyróżnia dbałość o szczegóły historyczne, które zostały umiejętnie wykorzystane w fabule utworu..

II miejsce otrzymuje Maja Sosnowska (godło Echo) z klasy I a z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie za pracę bez tytułu, niby dziennik..

Opowiadanie stylizowane na kształt dziennika/pamiętnika pisanego z perspektywy kilku osób mieszkających w miastach naszego regionu. Autorka porusza problem utożsamiania się dorastających bohaterów ze swoją małą ojczyzną. Praca ciekawa formalnie, ujawnia talent narracyjny autorki.

I miejsce otrzymuje Kacper Kozłowski (godło Janusz) z klasy III a z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie za pracę Diabeł w czerwieni

Praca pod wieloma względami zasługuje na wyróżnienie. Autor umiejętnie rozwija fabularnie wątek związany z historią Kortowa z czasów końca II wojny światowej. Potrafi stworzyć potrzebne napięcie. Świetnie radzi sobie z prowadzeniem wartkiej narracji, ma wyczucie stylu. Słowem: dramatyzm zdarzeń współgra z językiem i budowanym nastrojem.

 


Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel. 89 524 63 61
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl


czytaj więcej

 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ oraz LOGOPEDII  20 grudnia (czwartek) w godz. 16.45-20.00 w Auli Dietrichów odbędzie się obowiązkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI III roku LOGOPEDII – moduł edukacja teatralna  18 grudnia zajęcia z Warsztatu teatralnego. Praca z zespołem. Realizacja własnych scenariuszy z dr M. Zaorską odbędą się w foyer.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI III roku LOGOPEDII Odpracowanie seminarium z 5 grudnia z dr M. Osowicką-Kondratowicz nastąpi 12 stycznia w godzinach od 11.30 - do 13.00.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII 13 grudnia ćwiczenia z fonetyki funkcjonalnej, akustycznej i (pato)artykulacyjnej z godz. 13.15 odbędą się w Sali Posiedzeń Rady Wydziału.  
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA! 13 grudnia konsultacje dr hab. R. Makarewicz zostają odwołane.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII Ćwiczenia z przedmiotu anatomia i fizjologia narządów mowy dotyczące części fizjologicznej zaczną się od 10 grudnia i potrwają do 22 stycznia. Harmonogram w załączeniu.  
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI II roku II stopnia LOGOPEDII! Od 22 listopada ćwiczenia z podstaw socjoterapii będą prowadzone przez dr Małgorzatę Kowalik-Olubińską w sali 01 przy ul. Prawocheńskiego 13. Godzina nie uległa zmianie.
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI II roku I stopnia LOGOPEDII W ramach przedmiotu „Warsztaty logopedyczne” studenci II roku Logopedii odbędą zajęcia w „Przedszkolu Mistrzów” (ul. Dworcowa 48 A, Olsztyn) przeprowadzając diagnozy logopedyczne i zajęcia grupowe w podanych niżej terminach:  grupa 1 – godz. 13.15-14.45  13 XI , 20 XI, 27 XI,  grupa 2 ...
 • OGŁOSZENIE

  UWAGA STUDENCI I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ! Ćwiczenia z PSYCHOLOGII OGÓLNEJ z ks. dr. Zbigniewem Kuleszem będę realizowane w tygodniu A (środa godz. 11.30, s. 130).
 • OGŁOSZENIE

  Spotkania Naukowego Koła Językoznawców zaplanowane są na wtorki o godz. 15.00 w sali 266.