Seriale w kontekście kulturowym. Wi(e)dzieć więcej - próba bilansu.
Olsztyn 5-7 V 2016

Każdy serial, również konferencyjny, musi mieć swój koniec, narracyjne domknięcie, mniej lub bardziej ekscytujący finał. Trzecia odsłona serialowego sympozjum, zatytułowana „Seriale w kontekście kulturowym – wi(e)dzieć więcej. Próba bilansu”, zorganizowana przez Instytut Polonistyki i Logopedii oraz Katedrę Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, była próbą podsumowania stanu wiedzy o serialach, ale też okazją do refleksji nad przeobrażeniami, jakim może/powinna ulec ta dziedzina badań. Przeszło dziewięćdziesięciu uczestników z różnych ośrodków akademickich rozważało przez trzy dni różne aspekty problematyki serialowej na szerokim tle kulturowym. Wydarzeniom stricte naukowym towarzyszył występ znanej aktorki Ireny Telesz-Burczyk oraz dyskusja panelowa z udziałem uczestników konferencji, studentów i zaproszonych wybitnych specjalistów: Mirosława Filiciaka (Uniwersytet SWPS), Katarzyny Czajki (blogerki znanej jako Zwierz Popkulturalny) i Artura Majera  (PWSFTvIT w Łodzi/TVP S.A).

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej