Finałowe „SKRĘTACZE” 2016

W ramach uniwersyteckich obchodów Europejskiego Dnia Logopedy rozstrzygnięto III konkurs na najtrudniejszy „skrętacz języka”, czyli trudny tekst do przeczytania na głos. Zadaniem uczestników było połączenie słów skomplikowanych pod względem wymowy w ciekawy wiersz, rymowankę, wyliczankę lub innego rodzaju łamaniec językowy. W rywalizacji udział wzięło ponad 80 osób – studentów UWM różnych kierunków oraz licealistów. Spośród nadesłanych lingwołamek jury w składzie: dr Magdalena Zaorska, dr Magdalena Osowicka-Kondratwoicz oraz dr Monika Czerepowicka wybrało 7 finałowych wierszy. Ustalenie kolejności laureatów należało do publiczności. Zgromadzeni, po wysłuchaniu wszystkich wytypowanych skrętaczy w mistrzowskiej interpretacji studentki II roku logopedii Adrianny Cudnik, głosowali na swojego faworyta. Pierwsze miejsce publiczność przyznała Katarzynie Balcerzak, drugie Paulinie Chojnowskiej, trzecie zaś Jolancie Kowalskiej (I rok logopedii). Wyróżnienia otrzymali: Anita Perużyńska oraz Anna Kaczyńska z I roku logopedii, Marta Dziewiur z II roku logopedii oraz Wojciech Kobus z III roku filologii polskiej. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie specjalne uczennicy klasy I szczycieńskiego liceum Natalii Piórkowskiej. Imprezę brawurowo poprowadzili studenci II roku logopedii Magdalena Noszczak i Przemysław Korytko.

Finalistom gratulujemy! Czytelnikom zaś polecamy głośne przeczytanie zwycięskich lingwołamek, życząc  połamania języka!

Pliki do pobrania
Pobierz plik (finalowe_skretacze.docx) SKRĘTACZE 2016