dr hab. Bożena Adamkowicz-Iglińska, adiunkt

WYSTĄPIENIA NA SESJACH NAUKOWYCH

Czas i przestrzeń w twórczości Czesława Miłosza (Olsztyn, 29 listopada 1991):
– współudział w przygotowaniu sesji w  ramach działalności Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie.

Nasze pojedynki o romantyzm (Warszawa, 20-21 kwietnia 1993):
– sesja przygotowana przez Instytut Badań Literackich PAN;
– udział bierny.

Chrystus w literaturze polskiej (Lublin, 7-9 listopada 1994):
– sympozjum przygotowane przez Zakład Badań nad Literaturą Religijną KUL;
– udział bierny.

Po co mówiłeś tak dużo. Poetyka przemiany człowieka i świata w twórczości Juliusza Słowackiego (Olsztyn, 22-23 listopada 1995):
– sesja przygotowana przez Zakład Literatury Romantyzmu WSP w Olsztynie;
– udział bierny.

Jan Kasprowicz w 70-lecie śmierci (Olsztyn, 17-19 października 1996):
– sesja międzynarodowa przygotowana przez Zakład Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski WSP w Olsztynie oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza;
– udział bierny.

Juliusza Słowackiego koncepcja poezji a  współczesność (Olsztyn, 13-14 grudnia 1999):
– ogólnopolska konferencja naukowa przygotowana przez Zakład Teorii Literatury Instytutu Filologii Polskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza – oddział olsztyński;
– wygłosiłam referat Genezyjski „Tłomacz Słowa” – koncepcja poety w pismach filozoficznych Juliusza Słowackiego.

Przestrzenie śmierci... Od przełomu romantycznego do dziś (Łódź, 3-5 kwietnia 2006):
– ogólnopolska studencka konferencja naukowa przygotowana przez Filologiczne Koło Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego;
– wygłosiłam referat „O śmierci! w tobie słodka mięszka zdrada...”. Śmierć w twórczości genezyjskiej Juliusza Słowackiego.

Święte miejsca w literaturze (Gietrzwałd – Olsztyn, 26-28 kwietnia 2007):
– konferencja naukowa przygotowana przez Pracownię Literatury XX w. i Teorii Literatury Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie;
– wygłosiłam referat U wrót raju i  bram Jeruzalem. Słoneczność i świętość jako atrybuty miejsca początku i końca w  genezyjskiej twórczości Juliusza Słowackiego.

Bycie i stawanie się, kreacja i ewolucja (Olsztyn, 22-24 czerwca 2008):
– III Międzynarodowa Konferencja Inter- i Transdyscyplinarna z cyklu Człowiek i Człowieczeństwo, przygotowana przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie;
– wygłosiłam referat Człowiek w  genezyjskiej twórczości Juliusza Słowackiego.

pok. 365
bozena.adamkowicz@uwm.edu.pl