Konkurs na najtrudniejszy skrętacz języka

Z okazji Dni Humana studenci I roku logopedii pod kierunkiem dr Magdaleny Zaorskiej zorganizowali konkurs na najtrudniejszy „skrętacz języka”, czyli tekst trudny do przeczytania na głos. Zadanie polegało na połączeniu słów skomplikowanych pod względem wymowy w ciekawy wiersz, rymowankę, wyliczankę lub innego typu łamaniec językowy. W rywalizacji udział wzięło ponad sto osób – studentów UWM różnych kierunków oraz licealistów.

Jury w składzie dr hab. Joanna Zielonka Chłosta, prof. UWM, dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz oraz dr Monika Czerepowicka nagrodziło: 1 miejsce – Nikola Pietruszyńska i Mateusz Sobiech (dziennikarstwo); 2 miejsce – Dominika Kalinowska (logopedia);  3 miejsce – Anna Haszczyn (logopedia). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Marzena Malinowska (logopedia); Magdalena Noszczak (logopedia) oraz Przemysław Korytko (logopedia).

Poniżej prezentujemy zwycięskie skrętacze. Przeczytaj głośno tekst i sprawdź swą dykcję!  Życzymy połamania języka !

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej