Dzień Międzykulturowy

10 marca po raz pierwszy na Wydziale Humanistycznym odbyło się wydarzenie pod hasłem „Dzień Międzykulturowy”, w którego organizację zaangażowali się między innymi studenci pierwszego roku logopedii. Kierunki uczestniczące w imprezie miały za zadanie przygotowanie stoiska prezentującego dany krąg kulturowy. Studenci logopedii przygotowali stoisko promujące Bliski Wschód. Wykorzystując dużą ilość rekwizytów z Egiptu, Cypru i krajów arabskich, kusząc egzotycznymi owocami i orientalnymi słodyczami, a także arabskimi strojami, studenci stworzyli  stoisko cieszące się zainteresowaniem i prezentujące się ciekawie. Program Dnia Międzykulturowego przewidywał również inne atrakcje, w których studenci logopedii brali czynny udział.

Celem Dnia Międzykulturowego było przybliżenie innych kultur, religii i zwyczajów, godzenie w stereotypy, ukazania różnorodności kulturowej jako wartości w globalizującym się świecie. Celem była również integracja studenckiej społeczności oraz dobra zabawa. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu studenci, wykładowcy i pracownicy Wydziału aprobowali inicjatywę i byli zaciekawieni różnorodnością wydarzeń oraz formą ich realizacji.

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej