Finaliści i laureaci OWoR 2016/17

5 kwietnia 2017 r. na Wydziale Teologii  UWM odbył się finał 1. Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Wzięło w nim udział 10 zespołów 2-osobowych z 10 województw naszego kraju.


O godz. 9.00  młodzież przystąpiła do rozwiązania testu składającego się z 30 pytań. Miała na to 45 min. Po tej części  finału młodzież wraz ze swoimi nauczycielami poszła na kawę, zaś Komitet Główny przystąpił do sprawdzania testów. O godz. 10.40 rozpoczęła się Gala, którą poprowadził redaktor naczelny Telewizji Regionalnej – Maciej Wróbel.

Po powitaniu gości przez ks. dra Zdzisława Kieliszka- Prodziekana Wydziału Teologii UWM, „Olimpiadę w liczbach” przedstawił ks. dr Michał Tunkiewicz – koordynator Olimpiady, zaś p. Grażyna Przasnyska – przewodnicząca Komitetu Głównego, przedstawiła dotychczasowy przebieg Olimpiady od strony merytorycznej.

Do finałowej debaty zakwalifikowało się 5 zespołów z: Bolesławca, Przemyśla, Chrzanowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Gdyni.  Po wylosowaniu nr. stolików i zajęciu przy nich miejsc, młodzież odpowiadała na 3 pytania przygotowanie przez Komitet Główny. O Kolejności odpowiedzi decydował także los.

Komisja Oceniająca składająca się z 9 osób (Grażyna Przasnyska – Przewodnicząca Komitetu Głównego Olimpiady; Agnieszka Warakomska-Poczobutt – Dyrektor Biura Wojewody Warmińsko-Mazurskiego;  Joanna Karpowicz – Wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego; Elżbieta Doroszuk – Przewodnicząca Śląskiego Komitetu Okręgowego; Dr hab. Barbara Rozen, prof. UWM – Sekretarz Komitetu Głównego; Ks. dr Cezary Opalach – Katedra Nauk o Rodzinie Wydziału Teologii UWM; Dr Maria Piechocka-Kłos – Wydział Teologii UWM; Sylwia Mikołajczak – doktorantka Wydziału Teologii UWM; Agata Stendel – studentka Nauk o Rodzinie  UWM) oceniała w sposób jawny wypowiedzi uczestników w skali od 1 do 10 pkt. i wyłoniła laureatów.

Poniższa tabela przedstawia finalistów i laureatów tegorocznej finałowej edycji Olimpiady Wiedzy o rodzinie.

 

Finaliści i laureaci

1. Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

5 kwietnia 2017 r.

Zespół Szkoła Finaliści/
Laureaci
Miejsce
Wiktoria Hanna Antczak II LO Gorzów Wlkp.
(woj. lubuskie)
Laureaci 1
Małgorzata Oliwia Płuciennik
Alicja Myśliwiec I LO Bolesławiec
(woj. dolnośląskie)
Laureaci 2
Katarzyna Jakieła
Tomasz Detlaf VI LO Gdynia
(woj. pomorskie)
Laureaci 3
Hubert Marek  Oleksiak
Edyta Hejmann II LO Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Finaliści
Tadeusz Wendt
Karolina Strąk Zesp. Szk. Ponadgimn. nr 5 Piotrków Tryb.
(woj. łódzkie)
Finaliści
Dominika Kapuścińska
Nikola Szczurek I LO w Chrzanowie
(woj. małopolskie)
Finaliści
Natalia Chlupka
Monika Mazur Zesp. Szk. Ogólnokszt. nr1 Prudnik
(woj. opolskie)
Finaliści
Martika Miczulska
Justyna Żołnierz I LO w Przemyślu
(woj. podkarpackie)
Finaliści
Kamila Maziarczyk
Wioleta Pogorzelska Zesp. Szk. Ogólnokszt.
i Policealnych. Wysokie Maz. (woj. podlaskie)
Finaliści
Paulina Śliwowska
Aleksandra Treter Zesp. Szk. Ponadgimn. Nr 3. Włoszczowa
(woj. świętokrzyskie)
Finaliści
Milena Tomczyk