Konkurs na studenckie filmy Taxminutes

Czy da się mówić o podatkach prosto i atrakcyjnie? Organizatorzy konkursu „Krótkie filmy o iluzjach podatkowych – TAXMINUTES” uważają, że tak. I zapraszają do udziału w nim studentów z całej Polski. Wśród nagród m.in. staże w Ministerstwie Finansów i w mediach.

Konkurs organizują: Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Ministerstwo Finansów. Zadanie studentów polega na zobrazowaniu pojęć związanych z podatkami w prosty i atrakcyjny sposób za pomocą krótkich klipów filmowych. Taxminutes - krótkie, maksymalnie 90-sekundowe filmy o tematyce związanej z podatkami - mogą być nakręcone dowolną techniką – telefonem, kamerą, aparatem.

„Forma Taxminutes może być dowolna, byleby wyjaśniała wybrany element systemu podatkowego. To może być np. animacja, wywiad w taksówce czy klubie, poklatkowe zdjęcia, sonda, reklamówka, protest, pantomima”

Klipy konkursowe mogą nawiązywać do określonych pojęć podatkowych (np. celu opodatkowania, rodzajów podatków, konstrukcji podatkowych, skutków opodatkowania, oszustw podatkowych, unikania opodatkowania, postaw wobec opodatkowania, wpływu podatków na życie społeczne, zjawisk ekonomicznych/społecznych/towarzyszących opodatkowaniu itp.).

Filmy konkursowe można zgłaszać poprzez stronę konkursu www.taxminutes.pl  do 30 kwietnia. Wystarczy załadować je na stronie internetowej.

Szczegółowe informacje na stronie konkursu: www.taxminutes.pl  i na facebooku: www.fb.com/Taxminutes