Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się Targi Pracy UWM. Wzięło w nich udział ponad 50 wystawców, studenci i absolwenci UWM, a także tegoroczni maturzyści. Z kolei Wydział Bioinżynierii Zwierząt zorganizował już po raz trzeci Zawodowy Kompas WBZ.
The Center for World University Rankings (CWUR) opublikował kolejny ranking. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski utrzymał w nim wysoką pozycję i znalazł się wśród 7,4% najlepszych uczelni wyższych na świecie. To niejedyny międzynarodowy sukces UWM. Olsztyński Uniwersytet został odnotowany też w zestawieniu THE Young University Rankings 2024.
Wiele osób jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, że już od dawna korzysta z danych geoprzestrzennych. Jeszcze mniej wie, co to jest geoinformatyka. Dla tych, którzy nie wiedzą, ale i dla tych, którzy wiedzą, studenci geoinżynierii zorganizowali pierwszy Dzień Geoinformatyka na UWM.
10 tygodni, 5 naukowców, 5 wykładów przepełnionych energią, wiedzą i doświadczeniem – to najkrótsze podsumowanie pierwszej odsłony „Naukowych śród na UWM”. Spotkania otwarte z naszymi badaczami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem osób w różnym wieku.

Świadczenie usług w zakresie wykonywania badań do celów sanitarno-epidemiologicznych studentów Szkoły Zdrowia Publicznego, Wydziału Lekarskiego, Wydziału Nauki o Żywności, Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, Wydziału Geoinżynierii oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Okres obowiązywania umowy:

od 15/04/2024 do 14/04/2025

Podmiot realizujący umowę

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie, Alei Warszawskiej 30, 10-082 Olsztyn

Dostawa sukcesywna testów kuwetowych do badań naukowych i zajęć dydaktycznych na potrzeby jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Okres obowiązywania umowy:

od 07/05/2024 do 06/05/2025

Podmiot realizujący umowę:

Th. Geyer Polska Sp. z o.o.

ul. Czeska 22 A, 03-902 Warszawa

Dane kontaktowe:

e-mail: plonska@thgeyer.pl

Dodatkowe informacje:

Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki UWM zaprasza w środę 15 maja o godz. 18:00 do galerii Stara Kotłownia na wernisaż jubileuszowej wystawy fotograficznej Studenckiej Agencji Fotograficznej „Jamnik”. Wystawa „Jamnik-fotografia z tradycją” to zbiór fotografii przedstawiających funkcjonowanie tej studenckiej agencji na przestrzeni jej wieloletniej działalności.
Po raz trzeci w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się akademicki pochówek darczyńców z programu świadomej donacji. W Memoriale Innocentego Józefa Marii Bocheńskiego udział wzięła m.in. społeczność akademicka, rodziny i przyjaciele donatorów oraz przyszli darczyńcy.
Subscribe to