MIEJSCE KONFERENCJI

Olsztyn - największe miasto i stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Olsztyn leży w południowej części Warmii, historycznej krainy należącej w latach 1466-1772 do Rzeczypospolitej. Wbrew powszechnej opinii nie jest położony na Mazurach. Liczba mieszkańców miasta przekracza 170 tys., a jego powierzchnia to 2840 km2. Miasto ma prawie 600 letnią historię. W średniowiecznym zamku, mieszczącym się w starej części miasta, mieszkał w latach 1516-1521 Mikołaj Kopernik, pełniący wówczas fukncję administratora miasta i regionu. Kopernik przewodził też obroną olsztyńskiego zamku przed najazdem Krzyżaków (1521 rok). Ponadto Kopernik podjął wielką akcję zasiedlania rejonu sprowadzając mówiących po polsku osadników z Mazowsza. W granicach administracyjnych miasta leży 15 jezior (13 powyżej 1 ha), natomiast olsztyńskie lasy zajmują ponad 1800 ha (21,2% powierzchni miasta).

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski i Kortowo - Konferencja będzie miała miejsce w nowopowstałej BIBLIOTECE UNIWERSYTECKIEJ, która mieści się przy ulicy Oczapowskiego 12b w kampusie uczelnianym w Kortowie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał 1 września 1999 roku w wyniku połączenia Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Warmińskiego Instytutu Teologicznego. Rektorem Uniwersytetu jest prof. dr hab. inż. Ryszard Górecki.

Mapa Kampusu Uniwersyteckiego Kortowo