Aktualności

Meritum - Rocznik Koła Naukowego Doktorantów-Historyków Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Numer ISSN: 2080-4547

Liczba punktów ministerialnych: 6 punktów

„Meritum” to czasopismo działające przy Instytutcie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Opiekunem „Meritum” jest: prof. dr hab. Norbert Kasparek.

Zakładamy, że na łamach czasopisma będą publikowali nie tylko przedstawiciele olsztyńskiego środowiska młodych historyków, ale także doktorzy oraz profesorowie z innych ośrodków akademickich i naukowych.

Jedynym, a jednocześnie najwazniejszym kryterium przyjęcia tekstu jest wysoki poziom merytoryczny artykułu.

Na łamach „Meritum” planujemy zamieszczać materiały pogrupowane w następujące działy:

1. Artykuły,
  2. Źródła,
  3. Recenzje,
  4. Sprawozdania.

Oczekujemy również na wszelkie uwagi kierowane pod adresem Redakcji. Będą stanowić dla nas nieocenione źródło informacji o potrzebach Czytelników oraz wartości samego czasopisma.

Mamy nadzieję, że Czytelnik doceni nie tylko wartość merytoryczną tekstów, ale również szczere pragnienie dotarcia do genezy wydarzeń, dostrzeżenia punktu krytycznego poplątanych losów pojedynczych jednostek i całych zbiorowości. Jesteśmy pełni nadziei, że „Meritum” zdobędzie szerokie grono odbiorców (nie tylko wśród doktorantów), a także znajdzie trwałe miejsce wśród polskich periodyków historycznych.

Obecnie dostępna jest strona w języku polskim. Niedługo planujemy rozszerzenie strony internetowej o język angielski i niemiecki.

W tej chwili brak zawartości sklasyfikowanej pod tym terminem.